fbpx 16. maist algas Eesti täpitähtedega domeenide "päikesetõusuperiood" | AM.ee

16. maist algas Eesti täpitähtedega domeenide "päikesetõusuperiood"

Tänasest algas Eesti Interneti SA täpitähtedega (sh ka õ, š ja ž) domeenide päikesetõusuperiood. See periood võimaldab eelneva õiguse alusel (kaubamärgid, füüsiliste ja juriidiliste isikute nimed) täpitähti sisaldavaid .ee domeene enne „kes ees, see mees“ registreerimise algust reserveerida.

Eelregistreerimine on korraldatud koostöös Eesti Patendivolinike Seltsiga.

„Rahvusvaheline kogemus on tõestanud päikesetõusuperioodi vajalikkust. Euroopa Liidu .EU domeenidel täpitähtede käibesse laskmisel eelnevat päikesetõusuperioodi ei korraldatud, mis meelitas ligi väärtuslike domeenidega hangeldavaid spekulante. .EE domeenil päikesetõusu perioodi eesmärk on anda ettevõtetele ja füüsilistele isikutele võimalus oma kaubamärkide, äri- või tootenimega sarnaseid täpitähti sisaldavaid .ee domeeninimesid eelneva õiguse alusel reserveerimisega kaitsta,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

Päikesetõusu periood on vabatahtlik. Reserveerimise perioodi jooksul saab domeeni reserveerimise taotlusi esitada

• Eesti äriregistrisse kantud nimede (s.h füüsilisest isikutest ettevõtja ärinimi) või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse kantud nimede;
• Eestis registreeritud kaubamärkide;
• taotluse esitamise kuupäeva seisuga füüsilise isiku perekonnanime ning
• taotluse esitamise kuupäeva seisuga füüsilise isiku ees- ja perekonnanime

kujulustele domeenidele.

Lisainformatsiooni leiab aadressilt lubatud.internet.ee

Reserveerimise periood on jaotatud kahte ossa. 16.05.2011–5.06.2011 kestvas esimeses faasis saab Eesti Interneti SA-le esitada reserveerimise taotlusi. 6.06.2011 – 12.06.2011 kestvas teises faasis vaadatakse Patendivolinike Seltsi poolt reserveerimistaotlused läbi ning tehakse taotluse rahuldamise või mitterahuldamise otsus.

Kontrollimenetluse tulemusena reserveeritud domeeninimede nimekirja kantud domeeninime on taotlejal võimalik registreerida kuni 31.12.2011.

Alates 13. juunist 2011 avatakse .ee täpitähtedega domeeninimede registreerimine kõigile soovijatele „kes ees, see mees“ printsiibil. Lisanformatsioon aadressil http://lubatud.internet.ee.

Täpitähtedega domeeninimede registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib tavadomeeni registreerimise tasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.