fbpx Karurentijad saavad kärusid rentida ehk täpitähtedega domeenide eelregistreerimine käib | AM.ee

Karurentijad saavad kärusid rentida ehk täpitähtedega domeenide eelregistreerimine käib

Kui varem pidid näiteks kärudega tegelevad firmad domeeninimes hoopis karudega tegelema, siis juuni keskel võib omale ära registreerida õige, täpitähtedega domeeni. Karurent.ee-st saab siis kärurent.ee, nii nagu peab. Esimese nädalaga on praegu kehtival päikesetõusuperioodil tehtud taotlusi 20 täpitähtedega domeenile.

Praeguseks on taotlusi kontrolliv Eesti Patendivolinike Selts (EPS) läbi vaadanud ning rahuldamise või rahuldamata jätmise otsuse teinud kõikidele esimese nädala jooksul vastu võetud taotlustele.

„Päikesetõusuperioodiga ettevõtetele ja füüsilistele isikutele antud võimalus oma kaubamärgi, ärinime või isikunimega samasuguseid täpitähtedega domeeninimesid reserveerida on senini kulgenud ootuspäraselt. Aktiivsus näitab, et ettevõtetel on huvi ennast .ee all klientidele võimalikult leitavaks teha,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

Eesti Interneti SA-le laekunud 20 taotlusest 8 puhul tugineti kaubamärgile, 10 taotlust esitati ärinime kujulisele ning 2 taotlust isikunime kujulise täpitähtedega domeeninime reserveerimiseks. Praeguseks on kõik esimese nädala jooksul esitatud 20 taotlust Eesti Patendivolinike Seltsi poolt kontrollitud. Esitatud taotlustest on rahuldatud 14.

„Oma täpitähtedega kaubamärgi ja ärinime kaitsmise võimalust kasutatakse aktiivselt. Kes seda võimalust praegu ei kasuta, võtab riski, et domeeninimi satub kaaperdaja kätte. Ka kaaperdajalt saab nime kätte, kuid palju suuremate kuludega“, märkis EPS-i liige patendivolinik Indrek Eelmets. „Kahjuks oleme domeeni reserveerimise taotluste läbivaatamisel pidanud tegema ka keeldumise otsuseid. Valdavalt on taotluse rahuldamata jätmise põhjuseks, et domeeninimi ei ole identne taotleja varasema kaubamärgi või ärinimega. Samuti on ette tulnud keeldumisi, kuna kaubamärgi alusel soovib domeeninime reserveerida isik, kes ei ole vastava kaubamärgi registrisse kantud omanik“, kommenteeris EPS-i juhatuse liige patendivolinik Almar Sehver.

Lisainformatsiooni leiab aadressilt http://lubatud.internet.ee.

Reserveerimise periood on jaotatud kahte osasse. 16.05–5.06.2011 kestvas perioodi esimeses faasis saab Eesti Interneti SA-le esitada reserveerimise taotlusi. 6.06–12.06.2011 kestvas perioodi teises faasis vaadatakse Eesti Patendivolinike Seltsi poolt reserveerimise taotlused läbi ning tehakse taotluse rahuldamise või mitterahuldamise otsus. Kontrollimenetluse tulemusena reserveeritud domeeninimede nimekirja kantud domeeninime on taotlejal võimalik registreerida kuni 31.12.2011.

Alates 13. juunist 2011 avatakse .ee täpitähtedega domeeninimede registreerimine kõigile soovijatele „kes ees, see mees“ printsiibil.

Täpitähtedega domeeninimede reserveerimine ja registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib tavadomeeni registreerimise tasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.