fbpx Tuleviku telekomi-lahenduste ideekonkursi võitis Ilmar Kurvits Healthconnectiga | AM.ee

Tuleviku telekomi-lahenduste ideekonkursi võitis Ilmar Kurvits Healthconnectiga

Parimate tuleviku telekommunikatsiooniteenuse lahenduste leidmiseks korraldatud konkursile laekunud 27 võistlustöö seast tunnistati parimaks Ilmar Kurvitsa töö „Healthconnect“, mis lihtsustab mobiilse rakenduse näol käsimüügiravimite ja neisse puutuva info leidmist ning ravimite ostmist.

Grand Prix vääriliseks peetud „Healthconnect“ on põhimõtteliselt m-apteek, mis aitab huvilisel leida nii lähimat apteeki kui ka vajalikku ravimit ning saada infot ravimi omaduste ja hinna kohta. Rakendust on võimalik kasutada mobiilse makse teostamiseks ning edasiarenduse korral ka spetsialistiga ühenduse saamiseks, et nõu küsida. Riikidel oleks võimalik antud rakenduse abil näiteks kriisiolukordades ja –piirkondades ravimiinfot jagada.

2. koha võitis ideekonkursil Viljar Baumani ja Margus Kaldma võistlustöö „Smartphone application for product localization in supermarkets“, mis võimaldab nutitelefoni aplikatsiooni abil üles leida kaupluseriiulilt soovitud või ka soodsama hinnaga kauba. Poepidajad omakorda saaksid tagasisidet tarbija ostukäitumise kohta.

Konkursil 3. koha saavutanud Joel Limbergi ja Paavo Viilupi töö „Little sister“ kätkes endas sisuliselt personaalset aktiivsete logide päevikut, mis sisaldab statistikat inimeste telefonikõnede, SMSide, liikumise kohta – see võimaldaks planeerida üritusi ja teenuseid näiteks noorte kogunemiskohtades.

Täiendavalt auhinnati konkursi korraldaja CSC Telecomi preemiaga Viljar Baumani võitlustööd „Mobil discount card“ eest ning žürii eripreemia sai Eveline Zelenkova võistlustöö „Copen – multifunctional tool“ eest. Parima ülikooli auhinna pälvis Mainori Kõrgkool.

Võitjad kuulutati välja innovatsioonikonverentsil “Tere tulemast uuele tasemele”, mille käigus võtsid sõna konkursi patroon, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, TTÜ rektor Andres Keevallik, konkursi peakorraldaja CSC Telecomi juhatuse esimees Max Rivshin, Teles AG asepresident Luigi Ferraro ning žürii esimees Linnar Viik. Konkursi auhinnafond oli 7000 eurot.

FOTO: CSC Telecom

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.