fbpx Microsoft avalikustas Windows 8 uued omadused | AM.ee

Microsoft avalikustas Windows 8 uued omadused

Kuulujutud said täna ametliku kinnituse: Computex Taipei Microsofti partnerüritusel tutvustas Microsoft esimest korda avalikkusele oma uue operatsioonisüsteemi olemust põhjalikumalt.

Töönimetusega "Windows 8" arendatav operatsioonisüsteem tuleb nii väiksemate ekraanidega puutetundlikele tahvlitele kui suure ekraaniga meediakeskustele. 

Täiesti uue välimusega on nn avaekraan (allpool pildil), kust saab kiiresti rakendusi käivitada. Veidi meenutab see Microsofti Windows Phone 7 mobiiliplatvormi edasiarendust. Avaekraan asendab senise Windowsi Start-menüü üle-ekraanilise menüüga (kuid ka vanamoodi töölaud on endiselt kättesaadav).

Näha olevad ruudukesed, mis esindavad arvutis olevaid rakendusi, näitavad rakenduste teateid ja hetkeinfot. Seegi on sarnane omadus Windows Phone 7ga.

Kuna Internet Explorer 9 juures on kõvasti rõhku pandud HTML5 sujuvale jooksutamisele, on ka Windows 8 oluline osa veebipõhised HTML5-s loodud rakendused, mis kasutavad arvuti riistvararessurssi ja graafikat sujuvaks tööks.

Windows 8 aga enam Internet Explorer 9t ei kasuta, selleks ajaks on olemas Internet Explorer 10.

Kasutajaliides on silmnähtavalt optimeeritud puutetundlike ekraanide jaoks, aga kõik töötab ka vanaviisi, hiirega. Samuti jooksevad endiselt kõik Windows 7ga ühilduvad programmid. 

Selleks, et arendajad saaksid Windows 8 väljatulemise ajaks luua omi rakendusi, korraldab Microsoft arenduskonverentsi BUILD, mis toimub 13.–16. septembril 2011 Anaheimis, Californias. Registreerumine osalemiseks on avatud aadressil http://www.buildwindows.com.

Vaata ka Windows 8 videot, kus näidatakse puutetundlikul arvutil, mismoodi tuleviku operatsioonisüsteem töötab:

FOTOD: MICROSOFT
(Ülemisel pildil Micsosofti asepresident Mike Angiulo Taipeis Windows 8-t tahvlil tutvustamas)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.