fbpx Samsung toob müüki päikesesüleri | AM.ee

Samsung toob müüki päikesesüleri

Sülearvutite laadimise probleem ei leidnud ka piiritusakudega täit lahendust, nüüd proovib Samsung päikesega. Kui elektrit pole käepärast, laadib Samsung NC215s end päikesepaneeliga, mis asub ekraani tagaküljel. Kaks tundi laadimist peaks tagama ühe tunni tööd, lubab tootja.

Iseenesest on tegemist igati hea ideega - eriti suvel, kui vaja ka kodust või kontorist eemal aeg-ajalt pilk sülerisse visata. Piltide järgi hinnates tundub aga paneelide pind uskumatult väike ühe sülearvuti, olgugi et 10-tollise energiasäästliku minisüleri jaoks.

Arvutimaailm testis aasta tagasi päikesepaneelidega seljakotte ja kohvreid, mille paneelipind oli kordades suurem ja kui polnud just ere päike otse pähe, käis laadimine ülimalt vaevaliselt. Aga loodame parimat - ehk on kasutatav paneelitehnoloogia arenenum ja sülearvuti spetsiaalselt veelgi energiasäästlikum tehtud koos eriti efektiivse akuga. Valgustingimused katsetamisel olid tootja sõnul 6,5 miljonit luksi 1 m kauguselt ning aku tööaega mõõdeti Batterymarki testiga.

Kaks tundi päikesevalgust tagavad toite kuni tunniks sõltuvalt valgustingimustest ning Samsungi SuperBright-tehnoloogiaga mittepeegeldav ekraan on ka päikese käes hästi näha. Seinast laetult 14,5 tundi kestva aku ja Inteli Atomi protsessoriga Samsung NC215S pakub seega tavalisel viisil laadides aku tööaega üsna korralikult.

Samsungi PowerPlus-tehnoloogiaga aku loomisel on kasutatud intelligentset laadimistehnoloogiat, mis kolmekordistab aku kasutusaega tavaliste akudega võrreldes – akut saab kolme aasta vältel 1000 korda laadida. Intelligentse laadimistehnoloogia tõttu on ka aku laadimine kiirem, mis tähendab täiendavaid rahalisi sääste ja vähem elektri tarbimist.

Samsungi tehnoloogia Fast Start võimaldab arvuti hetkega sisselülitamist, mille tulemusena saab alustada tööd mõni sekund pärast kaane avamist või toitenupu vajutamist.

Funktsiooniga Sleep-and-Charge USB-pordi kaudu saab laadida kaasaskantavaid seadmeid, näiteks nutitelefoni või MP3-mängijat ka siis, kui arvuti on ooterežiimis või välja lülitatud. Kui aku on tühjenenud, saab seadmeid laadida päikeseenergiaga.

NC215S kaalub 1,32 kg, korpus on kriimustumiskindla pinnaga.

Nagu pildilt näha, pole minisüler nii voolujoonelise disainiga nagu Samsungi 9. seeria, pistikupesad serva all on väljaulatuvad, mis pideval kaasaskandmisel võib küll veidi tülikas olla. Aga selle mudeli puhul teeb ostja valiku kindlasti muudest omadustest lähtuvalt - näiteks, et saada omale esimene sisseehitatud päikesepaneeliga arvuti.

Muud näitajad on sellised.

Tehnilised andmed

Ekraan

10,1” (1024 x 600) Super-Bright LED, peegeldumisvastane

Operatsiooni­süsteem*

Ehtne Windows® 7 Starter

Protsessor*

Intel® ATOM™ protsessor N570 (1,66 GHz)

Intel® ATOM™ protsessor N455 (1,66 GHz)

Mälu*

1 GB DDR3

Kõvaketas*

250 GB / 320 GB (5400 p/min)

Graafikaprotsessor

Intel GMA 3150

Pordid

VGA, kõrvaklapiväljund,

mikrofonisisend, sisseehitatud mikrofon

3 x USB 2.0

neli-ühes kaardisisend (SD, SDHC, SDXC, MMC)

RJ45(LAN), toitesisend

Aku

6-elemendiline (40 W)

Battery Mark 14,5 h

Mobile Mark 14,5 h

DVD esitamine 9,5 h

Mõõtmed

259 x 179,5 x 23,6…35,8 mm

(10,1” x 7,0” x 0,92…1,10”)

Mass

1,32 kg (2,91 lbs)

Millal (ja kas) ka Eestis Samsung NC215s müügile tuleb ning mis hinnaga, pole veel teada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.