fbpx NFC-ga Nokia N9 - nuppu asendab sõrmeviibe | AM.ee

NFC-ga Nokia N9 - nuppu asendab sõrmeviibe

Nokia toob peale Jaanipäeva sel suvel müügile oma uue õhukese NFC-ga ehk kontaktivaba lähisuhtlustehnoloogiaga varustatud nutitelefoni, millel, nagu viimasel ajal kombeks, pole enam füüsilisi menüünuppe. Koduklahv on asendatud sõrmeviipega: ükskõik, millise rakenduse juures parajasti ka ei viibiks, ekraaniserva sirvimine toob avaekraanile tagasi. Lisaks on viimastele N-seeriatele omaselt korpus tugev ja täppistoodetud, muudetud on Symbiani avaekraani.

Kasutajaliidese kolm avaekraani on disainitud käepärasemaks, et anda kiire ligipääs põhilistele asjadele, mida inimesed telefoniga teha tahavad: rakenduste kasutamine, kursisolek teavitustega ja suhtlusvõrgustikes toimuvaga.

Nokia N9 korpuse materjal on polükarbonaadist ja läheb sujuvalt üle kumeraks klaasiks. Lamineeritud sügavmust ekraan loob kerge ruumilisuse tunde.

Nokia N9 sisaldab endas värskeimaid kaamera-, navigatsiooni- ja audiotehnoloogiaid. 3,9-tolline AMOLED ekraan on tehtud kumerast kriimustuskindlast klaasist. Polükarbonaadist korpus ei summuta antenni. 8-megapiksline Carl Zeissi autofookusega sensor, lainurkobjektiiv, HD-kvaliteediga videojäädvustus ja suur objektiiviava annavad kaamerale paremad kasutusvõimalused ka vähevalgustatud tingimustes.

Nokia N9 sisaldab nagu eelkäijadki pöörete juhendamisega auto- ja jalakäijate tasuta navigatsioonirakendust ning hääljuhistega kaarte.

Videoid saad vaadata 16:9 laiekraani formaadis. Nokia N9 peaks olema ühtlasi ka maailma esimene Dolby Digital Plus dekodeeringu ja Dolby Headphone järelprotsessi tehnoloogiaga nutitelefon.

Tänu sobivusele juhtmevaba tehnoloogia värskeima esindajaga Near Field Communication (NFC) saab Nokia N9 abil jagada pilte ja videoid teiste seadmetega läbi ühise puutepinna.

Nokia N9 on saadaval kolmes värvitoonis – must, fuksiapunane ja sinakasroheline kas 16 GB või 64 GB mäluga.

Ehkki pressiteates ei mainita kordagi Nokia N9 platvormi, on selleks tegelikult MeeGo, mida vahepeal peeti juba mahajäetuks ja lõpule määratuks. Arendajatele pakutakse aga võimalust Qt-s luua meeGo rakendusi N9-le. Ka Singapuri esitlusel vastati küsimuslete uue N9 platvormi kohta, et selleks on MeeGo. Peale Microsofti-Nokia strateegilise koostöö väljakuulutamist selle aasta veebruaris Microsofti Windows Phone 7 platvormi integreerimisel Nokia telefonidesse on paljud MeeGo arendajad Nokiast läinud. MeeGot hakati arendama 2010. aasta alguses koostöös Inteliga.

Nokia N9 peaks müügile jõudma käesoleva aasta teisel poolel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.