fbpx Facebook sai Skype´i abiga üks-ühele veebipõhised videokõned | AM.ee

Facebook sai Skype´i abiga üks-ühele veebipõhised videokõned

Ehkki Facebooki plaanitud Skype´i-ostust ei saanud asja, sai täna siiski teoks projekt videokõnede toomiseks Facebooki. See sai alguse juba enne, kui Microsofti tegi Skype´ile eduka omandamispakkumise. 

Kõik on pressiteate järgi lihtne - võtad Facebookis mõne oma sõbra, alustad temaga vestlust nagu ikka, aga vestlusakna kohale on ilmunud nüüd ka väike kaamera kujutis. Seda vajutades siiski kohe kõne lahti ei lähe, sest vaja on nii-öelda pistikprogramm installida. Brauserist sõltumatu programmijupike on loodud Skype´i poolt ja peale seda avanebki kõneaken, kus esialgu oodatakse sõbra vastust ja siis saab kahepoolselt videoaknas vestelda.

Kumbki osapool teisele midagi ei maksnud, aga nii Skype kui Facebook rõhutavad, et kasu sellest on neile mõlemale. Mõned nädalad tagasi kinnitas Facebooki ja Skype´i sõprust ka see, et uues Skype´i versioonis sai hakata suhtlema ka oma Facebooki sõpradega, kui konto suhtlustarkvaraga ühendada.

Pildikvaliteet veebivideol on umbes sama, nagu samasuguse ühenduse otsast Skype´i enda videokõne. Ja muidugi ei vasta praegu enamik Facebooki sõpru ootamatule videokõnele, vaid küsivad hiljem tekstiaknas, et mis see oli.

Vaata, mida Skype´i tegevjuht Tony bates videokõnede kohta ütleb ja muuseas ka Facebooki videokõnede kohta:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.