fbpx Schneider Electric ja EMT pakuvad koos elektriautode laadimise ja m-parkimise lahendust | AM.ee

Schneider Electric ja EMT pakuvad koos elektriautode laadimise ja m-parkimise lahendust

Ajal, mil majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsib pakkumisi elektriautode kiirlaadimisvõrgu väljaehitamiseks, lõid elektriseadmete firma Schneider Electric ja mobiilsideoperaator EMT käed ühise energiahaldus- ja mobiilparkimise süsteemi välkjatöötamiseks elektriautodele. 

Schneider Electric ja EMT asuvad pakkuma elektriautode kiirlaadimislahendust, mis sisaldab ka arveldamise ja mobiilparkimise osa.

Schneider Electric pakub lahendusele oma osa kiirlaadimisseadmete näol, millega saab laadida 80% elektriauto akust vähem kui 15 minutiga ning lisaks energiahaldusteenuseid nii teenuse kasutajale kui ka laadimise pakkujale.

EMT panus on oskusteave mobiilsete parkimisteenuste valdkonnas ning klienditeeninduskogemus (iseteenindus, klienditeenindus telefoni teel, arveldused jne).

EMT juhi Valdo Kalmu sõnul on elektriautode laadimise eest tasumiseks mõeldud mobiilse maksesüsteemi arendamine mobiilioperaatorile põnev väljakutse.

Schneider Electricu arendatud lahendustega saab autoakusid turvaliselt laadida, optimeerides laadimiskoormust vastavalt sõiduki vajadustele ning võrgust saadavale energiahulgale. Sisseehitatud telekommunikatsioonisüsteem võimaldab aga laadijal informeerida kasutajaid laadimise saadavusest, laadimisstaatusest ning saata sõiduki omanikule mobiilile infot laadimisprotsessi lõppemise kohta.

Laadijate võrk on ühilduv nutika jaotussüsteemi kontsepsiooniga, kus laadimispunkt on suuteline muganduma ning valima parima võimaliku energiaallika.

Leping võimaldab partneritel osaleda koos Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud riigihankel, mille sisu on üleriigilise elektriautode kiirlaadimistaristu väljaarendamine käesoleval aastal.

FOTO: (CC) Maarten Takens

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.