fbpx Nokia Maps nüüd ka Androidis | AM.ee

Nokia Maps nüüd ka Androidis

Androidis sai Google hiljuti valmis oma Mapsi kaartide võrguvaba kasutamise toe. Tänasest tuleb Google Mapsil konkureerida ka Nokiaga, sest Nokia Maps, mida seni sai kasutada vaid Nokia telefonides ja mida on palju kiidetud, on nüüd saadaval ka iPhone´i ja Androidiga telefonide jaoks. 

Rakendustepoest ei tasu Nokia Mapsi (veel?) otsida. Tegemist on HTML5 leheküljega, millele saab vastava brauseriga (Safari, Androidi oma brauser) ligi. Aadressil http://m.maps.nokia.com avaneb Nokia Mapsi kaart, millel saab otsida, suurendada-vähendada (Androidis kaardi sõrmedega multipuute-suurendamine ei tööta) ning loomulikult lasta teekondi arvutada. HTML5 rakendus on üsna piiratud võimalustega, aidates navigeerida kahe punkti vahel ja kas autoga või jala. Aga põhiväärtus on kaardid - need on sama täpsed ja kiired, nagu Nokiatel. Satelliidivaade on ka (ja ühistranspordikiht, mis Eesti kohal on tühi).

Brauser küsib telefoni asukohta GPSilt või võrgust. Hääljuhendamist ei maksa loota.

Võrreldes Google Mapsiga on kaardil veidi erinevusi. Toimetuse asukohas Liimi 1 näiteks kuvab Nokia kaart rohelisi alasid rohkem, ka teedevõrk on tihedam. Muide, töötab ka HTML5 toetavas brauseris laua- või sülearvutis.

Vaata ja võrdle ülaloleva pildiga ise:

Vaata suuremat kaarti

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.