East-Tec Eraser 2011 – kustutamine jälgi jätmata

(Arvutimaailm 12/11)

Eks igaühe arvutis leidu infot, mida paranoline boss, armukade elukaaslane, juhuslik arvutissorija või masina uus omanik parem teada saama ei peaks. Lihtlabane kustutamine ja prügikasti tühjendamine aitab vaid juhusliku sorija vastu, motiveerituma teadasoovija vastu tuleb kasutada tõsisemaid kustutajaid.

Internet on täis hulgaliselt tööriistu, mis kustutatud andmed kerge vaevaga jälle loetavaks muudavad.

East-Tec Eraser aga otsib arvutist üles  kõik internetisuhtluse ja muu tegevuse jäljed ning kustutab lisaks etteantud dokumentidele, piltidele ja e-kirjadele ka brauseriajaloo ja küpsised, kiirsuhtlusprogrammide logid, P2P kasutamise jäljed, viimati avatud dokumentide nimekirjad, automaatselt täidetavate vormide sisu ja muu tundliku informatsiooni.  Kustutamisel kirjutatakse faili asukoht andmekandjal korduvalt üle. Võõrriikide luureteenistuste vastu see muidugi ei aita, kuid enamiku andmetaastusprogrammide vastu peaks sellest piisama.

Ei saa öelda, et kustutamisprotsess just ülearu kiire on – gigabaidise mälupulga ülekirjutamiseks kulub pea kümme minutit, kõvaketta vähegi tundlikumast infost (logid, ajutised failid, veebiajalugu ja küpsised, varukoopiate tõmmised ja muu seesugune) puhtakssaamiseks võib aga kuluda tunde.

East-Tec Eraserit saab seadistada arvutit puhastama teatud ajalise intervalli või sündmuste järel – näiteks iga kord peale brauseri sulgemist. Hädaolukorras saab kindla klahvikombinatsioonga anda korralduse sulgeda kõik avatud programmiaknad ning varjatult käivitada East-Tec Eraser konkreetsetes kustutamisseadistustes. Samas on sisse ehitatud ka süsteem, mis peaks aitama millegi kogemata ärakustutamise vastu.

Omal moel muudab East-Tec Eraser arvuti ka kiiremaks, eemaldades arvutist ajutised ja muud ebavajalikud failid ning vabastades kettaruumi.

East-Tec Eraseriga oleks mõistlik üle käia arvuti, mille kavatsete maha müüa või kellelegi loovutada, sama käib ka USB pulkade, mälukaartide ja teiste andmekandjate kohta.

AARE KIRNA

 

TEHNILISED ANDMED:
East-Tec Eraser 2011
Hind: 59,95 eurot (veebist, soodushinda vt altpoolt*)

Nõuded arvutile: protsessor al 300 MHz, vähemalt 128 MB mälu, 10 MB kõvakettaruumi, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2003 või Windows Server 2008

Toetatavad failisüsteemid: NTFS, exFAT, FAT32, FAT16, FAT12

* Tarkvara soodushinnaga uuendamise litsents on saadaval kõigile Arvutimaailma lugejate aadressil http://offers.east-tec.com/arvutimaailm/2011/eraser/license/, sellelt saab uuendada 2012. aasta versiooniks 19,96 euro eest. NB! Tasuta litsentsi koodi saamiseks tuleb end enne aga kasutajaks registreerida, siit lingilt: http://offers.east-tec.com/arvutimaailm/2011/eraser/.

PLUSSID
hädaolukorras saab klahvikombinatsiooniga märkamatult kustutada
teeb arvuti kiiremaks

MIINUSED
kustutab üsna aeglaselt

AM HINNE: 4

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.