Mobiil ütleb, kes need jäljed lumme jättis

Tõenäoliselt jääb mõneks ajaks ikkagi mingi lumi maha ja sellel jäävad hästi näha jäljed. Kes need tegi?

Selleks pole enam vaja muud kui nutitelefoni - Androidiga või iOSiga. Samade platvormide tahvlid kõlbavad ka. Mobiil aitab jälgi määrata fotode järgi, aga võib ka eesti või ladina keeles otsida looma nime ja vaadata, mis jälje ta tekitab.

Rakendus ei vaja ligipääsu mitte millelegi - ei internetiühendusele, kontaktandmetele ega GPSile, rääkimata andmesidest. Kõik laaditakse ligi kümne megabaidi suuruse rakendusega alla. Rakendus ongi mobiilis lihtsalt navigeeritavaks tehtud jäljeraamat, mis ilmus 2011. aastal ja kasutab "Jäljeaabitsas" 2009. aastal ilmunud jäljeskeeme.

Jäljeskeemide piltidelt saab teada jälje kuju, suuruse, jälgede vahe (sammupikkuse) ning fotodel on võrdluseks veel jälje kõrvale pandud tikutops. 

Keskkonnateabe Keskuse poolt koostatud ja välja antud "Ulukite jäljevihiku"  alusel valmis Tartu Ülikoolis nutitelefoni rakendus "Kes käis?", mille leiab AppStore'st:  http://itunes.apple.com/ee/app/kes-kais/id492565774?mt=8. Android-süsteemiga seadmetele on see saadaval Android Market'is aadressil: https://market.android.com/search?q=Kes+käis&c=apps. Mobiiliga saab määrata ka eesti kahepaikseid, seeni ja samblikke, need rakendused on ilmunud juba varem.

Pilt on eemaldatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.