fbpx Tele2 ostab Kõu internetiteenuse | AM.ee

Tele2 ostab Kõu internetiteenuse

Eesti Energia sõlmis täna Tele2 Eesti AS-iga lepingu, mille põhjal pakub 1. juulist 2012 Kõu internetiteenust Tele2.

1. juulini kestab üleminekuperiood, mille jooksul ei muutu Kõu klientide jaoks teenuses, klienditeeninduses ega arvelduses midagi. Kõikide küsimustega saab jätkuvalt pöörduda Kõu klienditelefonile.

Enne 1. juulit saavad kõik Kõu kliendid Tele2-lt täpsemat informatsiooni uute kontaktnumbrite, arveldusdetailide ja võimalike muudatuste kohta.

Tele2 ostab tehingu tulemusena Eesti Energia tütarfirma Televõrgu 25 miljoni euro eest. Selliseks kujunes Televõrgu väärtus müügitehingu tulemusel ja tehing jõustub pärast Konkurentsiameti heakskiitu.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul võimaldab Televõrgu omandamine ettevõttel 2025. aastani kasutada üle-Eestilist elektri magistraalliinidel jooksvat fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku, mille teenuseid osteti seni sisse. “Ostuga tagame oma klientidele läbi tehnilise sõltumatuse parimad hinnad ja valmisoleku järjest kasvavaks andmeedastusmahuks,” ütles Ubartas. 

Kõu on endise NMT sagedusalas (450 MHz) leviv traadita interneti teenus, mis on populaarne maapiirkondades, kus muud võimalused internetti kasutada on piiratud.

Televõrgu AS asutati 2001. aastal. Televõrgu käsutuses on 2025. aastani 1600 kilomeetrit fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku ning 135 tugijaama, mis võimaldavad üle Eesti kanda ülikiirelt suuri andme- ning kõneside mahtusid. Läbi allianssi “Baltic Optical Network” on Televõrk juhtiv andmesideoperaator ka Baltikumis. Televõrk hakkas 2007. aastal pakkuma Eesti esimest mobiilset Kõu internetiteenust, millel on tänaseks ligi 20 000 kasutajat. Televõrgu 2010. aasta käive oli 14,2 miljonit ning puhaskasum on 3,1 miljonit eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.