Süsinikutorukesed peavarustuses – Bluetrek Carbon

(Arvutimaailm 9/11)

Bluetrek Carbon on mitmes mõttes uutmoodi peakomplekt. See, et tegemist on esimese Bluetoothiga peakomplektiga,  mis valmistatud süsinikkiust torukesest, on üks hea asi. Kuid mugav on omadus alles telefonihelina peale see sisse lülitades kõne kohe vastu võtta.

Alla kuue grammi kaaluv üliväikeseks surutud Bluetrek Carbon on niimoodi tasakaalustatud, et ehkki komplektist leiab kõrva taha käiva sangakese, pole tegelikult seda vajagi. Kerge ja kummiadapteritega peavarustus seisab kõrvas ka sangata. See on hea prillikandjatele – kõrva taga ei pea hoidma mitmeid sangasid. Noise Lock mürasummutus töötas tõesti mugavalt – ka peale puhudes polnud erilist müra kõne teises otsas kuulda.

Karbis pole palju kaasas – mõned kummiotsikud, sang (kui seda on tahtmist kasutada), klamber „pastakana“ taskuserva külge kinnitamiseks ja väike vutlar. Väliskülg seadmel on üks suur nupp, millega saab kõnesid vastu võtta. Hoides 2 s all, saab hääljuhtimisega, kui telefon toetab, käsklusi jagada. Eestikeelsete nimede arusaamist ei maksa alati loota.

Telefoniga ühendamine käib lihtsalt. Kahe seadme toetus on mõistagi sellise hinnaklassi seadmel ka olemas. Sisselülitamine on mehaanilisest nupust ja see on mugav sellepärast, et nii on alati teada, kas seade on sees või väljas. Tegelikult võib peavarustuse lausa välja lülitada ja alles telefoni helistades kõrva tagant sisse lülitada – Bluetooth 3.0-ga seade suudab kohe kõnele vastata. Helivaljuse ja vaigistamise nupp on veidi pisike, aga harjunult juba kergesti sõrmega tabatav.

Aku jaoks ei paista kompaktses peakomplektis küll mingit ruumi olevat, aga ometi peab see tabletisuurune seade vastu kuni 5 päeva. Kui pidevalt sees ei hoia ja vaid kõne vastuvõtuks sisse lülitada, siis kõneaega lubatakse 4,5 tundi, seega võib nädalaid laadimata kasutada, kui väga suur lobamokk pole. Reaalses elus oli aku kestvus küll veidi väiksem, aga mitte väga. Neljanda päeva venitas ilusti õhtusse.

Üks vähestest asjadest, mida ette heita, on vast see, et välisküljel vilkuvaid siniseid ja punaseid LED-tulukesi ei saa välja lülitada. Pimedal sügistänaval ei tahaks ju käia nagu varajane jõulupuu. Ka hind võib tunduda veidi kallis, aga tegemist on ikkagi ülimalt kompaktse ja mugava seadmega – pigem neile, kes seda kõrgemat hinda ei vaata.

KAIDO EINAMA

 

TEHNILISED ANDMED
Vabakäevarustus Bluetrek Carbon
Hind: ca 60 eurot (maaletooja Mamear soovituslik hind)
Tööfunktsioonid: helivaljuse ja vaigistuse nupp, kõne suunamine telefonist peakomplekti, koputus, kõne tagasi
Mõõtmed: 74x19x20 mm (diameeter  55 mm)
Bluetooth: versioon 3.0 ja vanemad
Kõrvakatted: neljas erinevas suuruses
Laadimine: microUSB kaabliga
Kõneaeg: Kuni 4.5 tundi
Ooteaeg: Kuni 5 päeva
Kaal: 5,9 g

 

PLUSSID
Ülikiire ühendus (Bluetooth 3.0)
Mehaaniline sisse-välja lüliti
Toetab VoIPi üle Bluetoothi (nt Skype)

 

MIINUSED
Pisut logisev kõne vastuvõtu nupp
LED tulesid ei saa välja lülitada

 

AM HINNE: 5-

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.