fbpx Nokia Lumia 800 test: akuprobleem sai lahendatud | AM.ee

Nokia Lumia 800 test: akuprobleem sai lahendatud

Vahepealsetel päevadel oli Nokia kasutamine üsna ebamugav, sest kui õhtul koju jõudes laadisid, oli hommikuks telefon tühi ja hommikul laadides õhtuks ikka tühi. Mõnikord ka vahepeal ära kustunud. Teistelt Lumia 800 testijatelt sarnaseid kaebusi kuulda polnud, sellepärast sai täna Nokia Eesti esindusest läbi käidud. Anti uus telefon. Ja akuprobleem oli lahendatud kohe esimeste minutitega. Nagu kõrvalolevalt pildilt näha, ei lubanud esimene telefon isegi peale öist laadimist üle kümne tunni akuaega, nüüd aga viskas uus mobiil kohe alguses ette, et akut kestab veel 1 päev ja 2 tundi. Seda isegi siis, kui aku polnud täiesti täis.

Muidugi sai kohe kõik kellad ja viled sisse lülitatud: GPS, online olek, paar taustaprotsessi ja linna peal olles ei paistnud enam akuga muret olevat. Õhtul koju jõudes lubati endiselt 13 tundi ooteaega ehk julgelt oleks võinud sama akutsükli hommikusse lasta. Seega sattus testi esimesena ilmselt vigase akuga eksemplar.

Natuke peab rääkima ka Nokia klaviatuurist, mis esimesi kordi kasutades ühel hetkel üllatab. Nagu teistelgi Windows Phone 7ga telefonidel puudub sellel eesti klaviatuur. Vaikimisi inglise klaviatuuril pole aga õ tähte. Lahendus on lihtne: lisada tuleb hispaania klaviatuur. Seal on imeliselt kõik Eesti tähed olemas. Või peaaegu kõik. š ja ž puuduvad ikka. Kuid siingi on lahendus - tuleb lisada ka hõimurahva ungarlaste klaviatuur. Oleks siis, et saab hakkama selle ühega, aga ungarlastel pole jälle lainelist õ-d. Nii et kui susisevad häälikud on kindlasti olulised (SMS-is ei maksaks neid siiski kasutada), siis saab ungari-hispaania klaviatuuriga hakkama.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.