fbpx Arvutikasutajad hindavad süleri võimsust, mälumahtu ja aku vastupidavust | AM.ee

Arvutikasutajad hindavad süleri võimsust, mälumahtu ja aku vastupidavust

Baltimaade sülearvutikasutajad eelistavad mõõtmetelt väikest, kiiret, võimsat ja pika akuajaga sülearvutit, selgus Samsung Electronicsi poolt läbi viidud uuringust. Ligi 60% aktiivsetest arvuti- ja internetikasutajatest ei kasuta enamasti andmete säilitamiseks välist kõvaketast või pilvelahendusi, vaid eelistavad hoida faile oma arvutis.

Uuringu tulemuste kohaselt salvestavad 57% ehk üle poole Eesti aktiivsetest arvuti- ja internetikasutajatest kõik oma fotod, videod ja dokumendid arvuti kõvakettale.

Väliseid kõvakettaid kasutab andmete salvestamiseks 24,4% küsitluses osalenutest ja pilvelahendusi vaid 2,4% küsitletutest. Lätis ja Leedus läbiviidud uuringu tulemused näitavad sarnast trendi ka sealsete arvutikasutajate kohta.

„Kuigi võiks eeldada, et koos areneva tehnoloogiaga on muutunud ka tarbijate harjumused, näitasid uuringu tulemused, et me oleme andmete salvestamisel küllaltki konservatiivsed,“ kommenteeris Samsung Electronicsi Eesti esindaja Ursel Velve. „Eesti on küll üks enam internetistunud riike ja me oleme uhked oma igapäevase tehnoloogiakasutuse üle, kuid salvestame senini fotosid, videoid ja teisi andmeid peamiselt arvuti kõvakettale.“ 

Velve sõnul on samas tulemus ka igati ootuspärane, sest uute tehnoloogiliste võimaluste kasutuselevõtmine toimub ikka järg-järgult.

Kolme Balti riigi aktiivsed arvutikasutajad leiavad, et ideaalne sülearvuti, mida endale tulevikus soetada, peab olema võimsa protsessori (71,1%), suure operatiivmälu (61,9%), vastupidava aku (65,7%) ning suuremahulise kõvakettaga (50,8%). 65,4% vastanutest peab arvuti soetamisel ka väga oluliseks toote hinda. Samuti märgiti tähtsa tegurina sülearvuti kaalu.

„Elame selgelt sülearvutiajastus – pea iga viies aktiivne arvutikasutaja soetas endale eelmisel aastal uue sülearvuti ning viiendik uuringus osalenutest plaanib seda teha järgmise poole aasta jooksul,“ sõnas Velve.

Uuringu tulemused tõid välja ka omadused, mille üle arvutikasutajad oma praeguste sülearvutite puhul kõige enam kurdavad. Iga neljas Eesti aktiivne arvutikasutaja kurdab oma praeguse arvuti aegluse üle. 14,7% vastanutest leidis, et nende praegu kasutatav arvuti on vananenud ning peaaegu iga kümnes ei ole rahul arvuti mälumahuga.

Kuigi ligi pooltel Eesti, Läti ja Leedu aktiivsetel arvutikasutajatel on käsutuses nii laua- kui ka sülearvuti,  eelistatakse viimasel ajal üha enam sülereid.

Viimase kolme aasta jooksul on lauaarvuti soetanud 20,4% vastanutest, sülearvuti aga 50,8% küsitluses osalenutest. Ligi pooltel (46,9%) Eestis küsitletud leibkondadest on kaks või enam sülearvutit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.