fbpx Net Group müüs IT infra osa ja keskendub tarkvaraarendusele | AM.ee

Net Group müüs IT infra osa ja keskendub tarkvaraarendusele

Eesti suurimate hulka kuuluv Eesti kapitalil IT ettevõte NET GROUP sõlmis lepingu Põhjamaade suurima IT infrastruktuuri ettevõttega Atea, mille kohaselt Atea omandab NG Infra OÜ.

Net Groupi juhatuse esimees Priit Kongo ütles Arvutimaailmale, et müüdi kogu IT infrastruktuuriteenuste osa ja edaspidi keskendub ettevõte 100% tarkvaraarendusele.

IT Infra osast tehti enne müüki eraldi tütarettevote ja see müüdi Ateale.

IT infra käive oli Net Groupi kogukäibest ligi 65 protsenti. Töötajate arvu mõttes läks Net Group pooleks: 40-40.

Pärast seda, kui Konkurentsiamet on andnud ostule heakskiidu, saab Atea suurimaks IT infrastruktuuri firmaks kolmes Balti riigis.

„Oleme kaks aastat otsinud sobivat partnerit, kes aitaks arendada meie infraettevõtet uuele tasemele. Kõige paremini sobis selleks Atea,“ ütles Priit Kongo.

„ATEA organisatsiooniga liitumine on loomulik samm meie arengus, et saada kohalikust teenusepakkujast rahvusvaheliseks ettevõtteks. Ka meie võtmekliendid on muutumas rahvusvaheliseks ning Ateaga liitudes saame neile pakkuda senisest veelgi paremat ja just nende vajadustega arvestavat teenust, kuna meie kasutada on rahvusvaheline meeskond ja väga suur kogemustepagas. Meie ülejäänud kliendid võidavad standardiseeritud teenustest ja laiast tootevalikust,“ ütles NG Infra uus juht Toomas Mõttus.

Net Group-i müügitulu 2011. aastal oli 10 miljonit eurot. Oslo börsil noteeritud 5800 töötajaga Atea on Põhjamaade ja Baltikumi juhtiv IT infrastruktuuri ettevõte. Atea on esindatud Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis. Atea müügitulu 2011. aastal oli üle 2,6 miljardi euro.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.