fbpx Windows Phone 7 Update - ja närvikulu jätkub kauemaks (lisatud õnnelik lõpp) | AM.ee

Windows Phone 7 Update - ja närvikulu jätkub kauemaks (lisatud õnnelik lõpp)

Täna oli see kauaoodatud päev, mil Nokia Lumia teatas optimistlikult, et saadaval on palju uusi omadusi toov uuendus. Muuhulgas peaks uuenduste seas olema ka üks oluline lisafunktsioon - m-interneti jagamine WiFi ligipääsupunktina telefonist.

Kui telefon leiab uuenduse, tuleb see ühendada arvutiga, milles stardivalmis Zune teatab samuti, et uuendus on olemas ja alustab tarkvaravärskenduse protseduuri. Kõik ekraaniteated on optimistlikud, teatavad järjekordse etapi läbimise edust ja lõpuks taaskäivitavad telefoni.

Mobiil küsib PIN-koodi, näitab tuttavat avaekraani ja kui lähed õhinal seadete alt tarkvara uut versiooninumbrit kontrollima, tõmmatakse äkki käsipidurit:

"More informationit" pole mõtet klõpsata, seal pole allpool oleva veakoodi 80180048 kohta midagi. 

Kuid edasi minna saab veebipõhist murelahendajat kasutades. Seal saab valida nimetatud veakoodi ja jõuab järgmisele ekraanile:

Kuni siiamaani võib oletada, et küllap ma ise olen kuskil pahaaimamatult mõne vale liigutuse teinud, kuigi raske uskuda - midagi muud peale Update-nupu vajutamise ja ootamise ei saa ju tarkvarauuendusel teha, siis olgu - nagu lubatakse, aitab probleemi lahendamisele kaasa Windows Phone Support Tool. Link ka antud, kust see alla laadida. Avaneb selline lehekülg:

Heakene küll, äkki tõesti kellegi näpuviga, link valesti läinud või midagi. On ju Microsoft Download Center, aga ka seal pole nimetatud programmist otsides midagi...

Naljakas on see, et ka XDA foorumis otsitakse Microsofti programmi taga ja ainuke lahendus on see alla laadida Softpedia lingilt.

14 MB suurune fail laetaksegi alla ja installitud rakendus asub tööle juhendama, kuidas telefoniga edasi käituda. Kõik vajalik tehtud, avaneb selline pilt:

Jah, tõepoolest, Windows Phone Support Tool jookseb ilma pikalt tseremoonitsemata kokku. Sellega veebis pakutavad ametlikud võimalused telefoni uuendada lõpevad. 

Kuid on veel üks võimalus. Nimelt Zune võib viimase tarkvarauuenduse tagasi võtta. Ja sealt edasi - äkki õnnestub siis juba mitu uuendust ühekorraga ära teha?

Eelmise tarkvaraversiooni taastamine võtab mitu tundi. Kirjade järgi see õnnestub. Aga uuesti tarkvara uuendama hakates see jälle ebaõnnestub. Telefonis on nüüd sama Windows Phone 7 natuke vanemate seadetega ja telefon jääb pidevalt meelde tuletama, et uuendus on saadaval.

Huvitav, kuidas teistel Nokia Lumia 800 mobiilidel see viimane tarkvarauuendus (7.10.8773.98)  õnnestus?

LISA 20.07: Nokia viisaka kasutajatoega jutuaknas suheldes selgus, et see viga võib olla Chevroni-nimelise tarkvara kasutamisest, kuigi mingit sellisenimelist pole nagu installitud. Siiski on olemas üks tarkvara, mis ise installitud või valesti seadistatud asjad välja peaks rookima: Walshed Phone Support Tool. See aga mainib, et kõik on korras, telefon pole valede vahenditega uuendatud.

ÕNNELIK LÕPP: Aitas XDA foorumisse pöördumine. Ei tea, mismoodi see Lumia 800 sellisesse seisu sattus, aga kõigepealt tuli teha telefonile Hard Reset ehk "kõva taaskäivitamine" riistvaranuppudega, siis laadida arvutisse CAB Sender, siis võtta Tango v.8112 kõigi 22 keele cab-failidega, saata see telefoni (uuendus oli edukas), siis Zune uuesti puhtalt arvutisse installida, siis võtta lahti Zune ja lasta ühendatud telefon uuendada v.8773 peale. Ja töötab.

JÄRELSÕNA: Siiski ei maksa nüüd hakata otsima WiFi hotspoti ja kaameratäienduste jm Nokia lubatud võimalusi. Nagu selgus, on see vaid üldine Windows Phone 7.5 uuendus ja kõik head asjad tulevad järele Nokia enda uuendusega sellele Windows Phone´i versioonile. Loodetavasti see sujub tõrgeteta. Tagasisidest sellele loole on selgunud, et enamusel kasutajatel läks uuendamine lihtsamalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.