fbpx Anna oma panus üleeuroopalise isikutuvastuse arendamisse | AM.ee

Anna oma panus üleeuroopalise isikutuvastuse arendamisse

Eesti osalusega üleeuroopalise isikutuvastuse arendusprojekti STORK 2.0 raames viiakse 19 riigis läbi küsitlused, et tagada uute lahenduste võimalikult lai kasutusele võtmine. Küsitluses saab osaleda ja avaldada arvamust Eesti elektroonilise isikutuvastuse kohta.

STORK 2.0 (Secure idenTity acrOss boRders linKed 2.0) on kolmeaastane projekt, mille eesmärk on füüsiliste ja juriidiliste isikute jaoks ühtse üleeuroopalise elektroonilise isikutuvastuse (eID) süsteemi loomine ja kasutuselevõtt.

STORK 2.0 aitab tõhustada avaliku ja erasektori koostööd nii siseriiklikult kui ka EL-i tasandil, pakkudes elektroonilise isikutuvastuse mandaatidega turvalist ja lihtsat ligipääsu piiriülestele avalikele teenustele.  Eestit esindab projektis STORK AS Sertifitseerimiskeskus eesotsas sertifitseerimise valdkonnajuhi Tarvi Martensiga.

Projekti oluline vaheetapp on eID kasutajate küsitlemine, et saada teada, milleks eID-d reaalselt kasutatakse, millised valdkonnad vajavad täiustamist ja millised on kasutajate hoiakud.

Lühikest küsimustikku saab täita aadressil http://www.eid-stork2.eu/questionnaire/index.php?sid=88966.

Küsitlusele vastamiseks kulub kuni kümme minutit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.