MS Touch Mouse - tööriist või disainielement?

(Arvutimaailm 4/12)

Aastakümneid on Apple ja Microsoft kõvasti rebinud nii riistvara kui tarkvara osas. Seekord on Microsoft andnud panuse, et haarata mahtuvustundlike hiirte turuosast tükk oma Touch Mouse´iga.

Hiire peamiseks sihtgrupiks on hiirel Windows 7 ja peagi ka Windows 8 kasutajad eesmärgiga parandada nende kasutajakogemust. Nimelt lisab hiir hulgaliselt erinevaid näpukombinatsioone akendega manipuleerimiseks sarnaselt Apple´i OS X-i puuteplaadi kombinatsioonidega.

Kogu seadme täpiline osa on mahtuvustundlik ning hõlpsate näpuviidetega on võimalik aknaid ekraanilt eemaldada, kahe näpuga suurendada, kolme näpuga väikseks teha, brauseris lehti kerida jne. Kahjuks ei toimi see kõik sama sujuvalt, kui Apple´i puhul. Ma ei ole Maci fänn, kuid tõden, et latt on neil asetatud kõrgele.  Windows 7 puhul on vajalik veebist toimimiseks tõmmata õiged ajurid (plaati ei ole kaasas) ning vanemate operatsioonisüsteemidega näpuviited ei toimi.

Hiir ise on paras kobakas ning tundub käes raske hoolimata minu igapäevasest raske ja suure mängurihiire kasutusharjumusest. Sellest hoolimata ei ole tegu ergonoomilise seadmega ning võrreldav on Touch Mouse mõneeuroste odavamate Logitechidega.

Vaatlusel paistab, nagu Touch Mouse koosneks vaid ühest suurest nupust, kuid siiski on kuidagi lahendatud ka parem klahv. Tõsi, parema klahvi vajutamine vajab harjumist, sest ühes tükis olev nupp vajab täpsust. Kõige suuremaks probleemiks tooksaga  eelmisel aastal umbes samal ajal testitud Arc Touch Mouse´iga ühise kitsaskoha: nimelt ei ole võimalik oma kätt mugavalt hiirele toetada ning seda peab kinni hoidma külgedelt.

Sinise valgusega töötab hiir paljudel pindadel. Ei olnud probleemi ei tekil ega lakitud kapil.

Kindlasti on tegu edeva viguriga ning disainist huvitatud inimeste jaoks on tegu hea valikuga. Kasutajatele, kes vajavad täpsust, hoolivad mugavusest ning kellel parem klahv leiab ohtralt kasutust, ma Touch Mouse’i ei soovita: suvaline mängurihiir on kindlasti parem valik.

MARKO HABICHT

 

TEHNILISED ANDMED
Optiline hiir MS Touch Mouse
Hind: 75,05 eurot (MarkIT)
Hiire tüüp: optiline hiir kahe nupuga, rullikuta
Arvuti operatsioonisüsteem:     Microsoft Windows 7
Toide:   2 AA patareid
Ühendus:           juhtmevaba, 2,4 GHz, USB adapteriga
Täpsus:                1000 ppi
Kiirus:   8000 kaadrit sekundis, kuni 72 tolli sekundis
Muud omadused:           programmeeritavad nupud, puutetundlik kerimine

PLUSSID
hea disain
puutega juhtimise funktsioonid

MIINUSED
pole ergonoomiline
kallivõitu

AM HINNE: 3-

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.