Nokia kauaoodatud uuendus Lumiale saabus Eestisse

Tundub, et tarkvarauuendusi saadetakse riikidesse mitte üle interneti, vaid laevaga üle ookeanide. Ja siis ka läheb uuendus tee peal mitu korda kaduma. Juba juunis lubati, et kohe saabub Nokia Lumia telefonidesse tarkvaravärskendus, mis aitab Windows Phone 7-ga Nokia telefonid järele teistele platvormidele, pakkudes mitmeid uusi omadusi (uusi Lumiate jaoks). Näiteks üks olulisimaid, milleta suvel oli raske hakkama saada, oli mobiilse interneti jagamine üle WiFi ehk WiFi hotspot (Nokial menüüs seadete all "internet sharing"). Suvi möödus ja Nokia uuendust ei tulnudki.

Täna hommikul aga teatas Lumia 800 reipalt, et aeg on ühendada telefon arvuti taha ja Zune käima tõmmata - midagi on Nokial varuks. Oligi seesama kauaoodatud uuendus. Lõpuks ometi! Eks sügisel võib ka vaja minna interneti jagamist üle mobiili. Nokia Lumial on ju see pisike SIM-kaart nagu iPhone´idel ja uuematel HTC-del, mida USB-modemitesse ilma ebamugava adapterita ei topi. 

Uuendus installis end tõrgeteta ja pealtnäha ongi kõik lubatu olemas. Mida siis lubati?

Flip to Silence - seda omadust ei pea (ega saagi) kuskilt seadete sügavustest peale kruttida, vaid see lihtsalt töötab. Igatahes on kummulipööramisega vaigistamine mugav. Kui sul on telefon laual ekraan üles- või allapoole, heliseb see nagu ikka. Kui aga tahad helinat vaigistada, ei pea tegema muud, kui pöörama telefoni "näoga" allapoole ja see jääbki vait. Näiteks kui oled unustanud koosolekul hääle vaikse peale panna, ei pea närviliselt otsima vaigistamisnuppu, vaid pöörad lihtsalt oma mobiili kummuli ja korras.

Internet Sharing ehk WiFi Hotspot - taas üks ülivajalik omadus, millega Nokia ja Windows Phone oli teistest rongidest kilomeetrite kaugusele maha jäänud. Nüüd on see olemas. Menüüs ei leia seda WiFi alt, vaid seadetes on eraldi rida Internet Sharing. Toetab kuni viite üheaegset arvutit telefoni mobiilset internetti tarbimas. Pooletunnise kasutamise järel tundus kõik korras olevat - isegi aku ei kuumenenud oluliselt. Krüpteeringu ja parooli saab võrgule mõistagi peale panna. Kiirustest Elisa Mintiga Tallinna kesklinna kandis andis üle mobiili sellise tulemuse:

Pilt on eemaldatud.

Muud asjad, mis tulid juba välja Windows Phone 7.5 uuendusega, töötavad aga endiselt ja ei tööta endiselt. Näiteks rakendus play to, mis peaks koduses WiFi-võrgus teised DNLA-d toetavad seadmed üles leidma, ei leia endiselt midagi. Panoraamvõte aga töötab ja teeb panoraampilte. Nende ülesvõtmine on ülimalt mugav.

Üks selline panoraam, peaaegu 180-kraadine, on siin:

Uuendus Nokia (ja Windows Phone 7) telefonidel käib endiselt läbi Zune´iga varustatud arvuti ehk siin on veel lahendus võrreldes Androidiga eelmisest põlvkonnast. Peale Windows Phone 8 väljatulekut muutub muidugi kahtlaseks, kas vana Windows Phone´i enam edasi tuunitakse, aga loodame, et midagi siiski toimub meie aastase testi jooksul vähemalt kuni kevadeni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.