Kuidas sai minust paha piraat

(Arvutimaailm 10/12)

Olen juba üle viie aasta Youtube´i videosid üles laadinud. Rääkimata tuhandetest piltidest erinevatesse keskkondadesse. Kõik puha isetehtud kraam, vahest ka Creative Commonsi litsentsiga viidatud materjal. Sellepärast polnud piraatluse teema väga aktuaalne. Aga nüüd on minust saanud paha piraat. Koguni nii paha, et see viis aastat Youtube´i võidakse lõpetada ja kui oleks veel vastavad seadused, mis asja kriminaliseeriks, siis mine tea, äkki oleks juba ka politsei ukse taga?

Miks siis? Aga sel lihtsal põhjusel, et autorikaitseorganisatsioonid on leidnud, et ma olen häbitult end võõraste sulgedega ehtinud ehk nende kraami Youtube´i oma nime all üles pannud. Seda ei arva autorikaitsjad ise, vaid nende robotid.

USA autorikaitsjate organisatsioon leidis, et ühel kevadel salvestatud kajakiga Vahiküla joast allasõit on varastatud taustamuusikaga. Nende robot esitas kaebuse, kuigi kasutatud taustamuusika oli ühe kajakisõidul osalenu enda komponeeritud. Õnneks olid autorikaitsjad mõistlikud ja võtsid oma kaebuse tagasi, kuigi korraks sattus konto Google´i silmis halba seisu.

Warner Music Group (WMG) on aga suurem firma ja ilmselt nemad ei vaevu pisikese piraadiriigi tähtsusetu kasutaja kaebust eraldi üle vaatama. Neil nimelt on kaebus Viimsist Aegnale toimunud tõukekelgumatka video kohta, ja mitte taustamuusika, vaid videopildi varguse kohta.

See on juba karmim süüdistus. Veel üks selline kaebus ja su internetiajalugu Youtube´is hävitatakse, sest piraadi kontol pole Google´i teenuses kohta. Kas ACTA-ga järgneks ka arreteerimine, seda me veel ei tea...

KAIDO EINAMA

TÄIENDUS 30.09: Pikka aega üleval rippunud WMG kaebus ja selle vaidlustus lahenes täna positiivselt: "WMG has reviewed your dispute and released its copyright claim on your video, "Kumbli Aegna lähedal, 11. veebruar 2012, tõukekelk"." Vahepeal on juurde tekkinud küll kaks kaebust teistelt muusikatöösturitelt, mis pole aga konto seisu rohelise pealt "kollaseks" muutnud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.