Tarkvara

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Eestis saab tänasest Apple’i rakendustepoes App Store Tele2 mobiiliarvega maksta

Tänasest, 18. oktoobrist saavad Tele2 kliendid esimesena Eestis võimaluse tasuda App Store’i, Apple Musicu, iTunesi ja iBooksi keskkondades mobiilirakenduste ja meelelahutuse eest igakuise mobiiliarvega.

Tele2 Eesti tootedirektori Katrin Aroni sõnul saavad äppe, muusikat, mänge, filme või e-raamatuid nüüdsest soetada ka need, kel krediitkaarti pole. „Mobiiliarvega maksmine on mugav ja sellega mingit lisatasu ei kaasne,“ lisas Aron.

Microsoft annab Euroopa idufirmale miljon dollarit tehisintellekti arendamiseks

Microsoft Ventures koostöös Madrona Venture Groupiga, Notion Capital ja Vertex Ventures Iisraeliga kuulutas eelmisel nädalal välja ülemaailmse start-up konkursi Innovate.AI, mille eesmärk on leida uusi idufirmasid, mis töötavad tehisintellekti arendamise nimel. Konkursi võitjale annab Microsofti Ventures koos partneritega 3,5 miljoni euro väärtuses riskikapitali ja 2 miljonit eurot Azure'i krediiti.

GrabCADi kasutajate arv ületas 4 miljoni piiri

Maailma suurimat inseneride kogukonda ühendava GrabCADi platvormi registreeritud kasutajate arv on viimase kahe aasta jooksul kasvanud ligi 1, 5 miljoni võrra ning ületanud rekordilise 4 miljoni piiri. Eestis 2010. aastal asutatud ja 2014. aastal börsiettevõtte Stratasysi omandatud ettevõttes töötab täna üle 100 tarkvaraspetsialisti Eestis, USA-s, Suurbritannias ja Iisraelis.

Algas Python CodeClubi 6. hooaeg

11. oktoobril kell 18.00 startis TTÜ IT Kolledžis programmeerimiskeelt Python tutvustav ürituste sari CodeClub, kus eelmisel aastal osales kokku üle 1000 huvilise. Sarja korraldab juba 6. hooaega digitooteagentuur Thorgate, mis arendab keerukaid digitooteid vaid Pythonit kasutades.

Kõik programmeerima! Täna algas Code Week

Igal sügisel, kui pori väljas võimust võtab ning tavaliselt sajab juba lakkamatult, kogunevad inimesed helendavate ekraanide ette. Sest algab Code Week. Programmeerida võivad kõik. Kes ei oska, saab selgeks.

Täna, 7. oktoobril alanud üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. 7.-22. oktoobrini toimub üle 150 IT ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus huvilised saavad roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, animatsioone ja mänge luua jpm.

Eesti idufirma Teamscope valiti sadade seast mainekasse ärikiirendisse Techstars

Eesti idufirma Teamscope sai raha- ja mainesüsti, sest valiti sadade kandidaatide seast välja mainekasse idufirmade kiirendisse Techstars. Ettevõtte tegevjuhi Alo Arro sõnul on tegemist ühe maailma juhtiva ärikiirendiga, kus valituks osutub vaid 1-2% soovijatest.

Programmiga kaasneb ka enam kui 100,000 euro suurune investeering ettevõttesse. Varem on ettevõte kaasanud enam kui 200 000 eurot Eesti investoritelt, viimase vooru juhtinvestoriks oli Siena Capital Partners.