Tarkvara

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Amazon Go - see on Amazoni ulmeline nägemus "päris" poest

Amazon Go on kui möödunud sajandi kommunisti märg unenägu, kuid 2017. aastal see juhtubki - kauplus, kuhu astud sisse, võtad, mida hing ihaldab ning jalutad välja. Ei kassiiri, ei turvameest, ei ühtki küsimust. Isegi mitte iseteeninduskassat. See on Amazoni uus "päris" pood, milles tehakse ostud mobiiliäpiga ja tehisintellekti valvsa pilgu all.

Sel nädalal ehitatakse mängukeskkonnas Minecraft virtuaalset Baltikumi

Tänasest kuni 10. detsembrini ehitatakse kolmes Balti riigis virtuaalset Baltimaad - “Minecrafti eri!” võistlusel osalejad võtavad virtuaalkeskkonnas Minecraft mõõtu oma Balti naabrite vaatamisväärsuste ehitamises.

Eesti võistkonnad püstitavad populaarse arvutimängu maailmas Läti ja Leedu olulisi hooneid, loodusimesid või teisi ehitisi. Lätlaste ja leedulaste ülesandeks on ka Eesti vaatamisväärsuste loomine. “Minecraft eri!” annab osalejatele võimaluse omandada salamisi nii programmeerimise algtõdesid kui saada teadmisi lähinaabrite kultuurist ja geograafiast.

Eestis on levinuimad pahavarad Kometaur ja Cryptowall

Eestis on levinuim troojalane Kometaur, mis levib Windowsi platvormidel. See võtab ühendust juhtimisserveriga ja saadab nakatunud seadmest andmeid. Pahavara võib proovida end arvutis ise uuendada. Samuti Cryptowall, väljapressimistarkvara ja troojalane, mis krüpteerib nakatunud seadmes failid ja küsib andmete tagasisaamise eest lunaraha. Levib pahavarareklaamide ja õngitsemiskirjade kaudu. Cryptowall ilmus esimest korda välja 2014. aastal. Levivad neli põhiversiooni, viimane uusim versioon tuli välja sügisel 2015.

Google´i tõlge läheb "tehisintelligentseks"

Google´i tõlge on kohati olnud kui naljanumber, kuid ilmselt mitte enam kauaks. Ehkki inimtõlke vastu vähemalt eesti keeles veel masinad ei saa üsna mõnda aega, paistab Google seda mahajäämist masinate poolt kõvasti vähendavat ja järgijõudmine kiireneb, sest tõlkima hakkavad neurovõrgud ja tehisintellekt. Esialgu küll üheksast maailma suurimast keelest, kuid varsti ka 103 keelest.

Pilveteenuse kasutajatele loodi üle-euroopaline andmekaitse infoplatvorm

Eesti ettevõtjad saavad nüüd tasuta veebikeskkonnas www.cloudprivacycheck.eu (andmekaitse infoplatvorm) tutvuda nii Eesti kui ka 31 välisriigi andmekaitse regulatsioonidega ja neid omavahel võrrelda. Keerulised ja riigiti erinevad andmekaitseseadused on veebilehel visualiseeritud hästiloetavate infograafikutena, nii, et lihtsatele küsimustele vastates saab ettevõtja kiiresti aru, millised andmekaitse regulatsioonid puudutavad tema ettevõtet.

EASi virtuaalreaalsus-lahenduse loomise hankes osaleb läbirääkimistel 10 firmat

EAS annab päris toetust, et luua Eestist virtuaalreaalsus. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) tänavu augustis väljakuulutatud rahvusvahelises riigihankes e-Eesti esitluskeskuse virtuaalse reaalsuse (VR) platvormi loomiseks pääsesid järgmisesse vooru, milleks on dialoogi pidamine, 10 ettevõtet. Hankes osalevatest taotlejatest on  valdav enamus Eesti ettevõtted. Parima lahenduse pakkuja avalikustatakse pärast pakkumuste esitamist ja eduka pakkuja välja valmist, mis juhtub loodetavasti 2017. aasta esimeses kvartalis.

Ühinesid Baltimaade suurim kasutajakogemuse disaini ettevõte Trinidad Consulting ja kogenud tarkvaraarendaja Wiseman Interactive

Tarkvara ja kadutajakogemus ühinesid - uue ettevõtte nimi on Trinidad Wiseman ning selle 2016. aasta käibeks prognoosivad osapooled üle 2,5 miljoni euro. Ettevõttel on kaks kontorit – Tallinnas Tehnopoli tehnoloogialinnakus ning Rakveres.

Trinidad Consulting on tugevalt kasvanud. Hiljuti viidi edukalt lõpuni rahvusvahelise riigihangete portaali Tenders Electronic Daily projekt ja võideti mitmeid hankeid Eestis, Iirimaal ja Sloveenias. Olulise suunana nähakse tegevuse laiendamist välisturgudele.

Kaks olulist märki näitavad: mobiilid ja tahvlid on nüüd Internetis tähtsamad kui arvutid AM 5. november 2016 - 0:01

Kõik märgid näitavad, et Interneti põhifookus kandub mobiilidesse. Seda peavad arvestama veebitegijad, teenuste arendajad ning otsimootoriturundajad. Ja need märgid on järgmised.