fbpx Tarkvara | AM.ee

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Uuenda kohe: Windowsi eile välja tulnud turvauuendused sisaldavad nullpäeva paikasid

Teisipäeval tuli Microsoftilt välja traditsiooniline Windows 10 oktoobriuuendus, kuid see tuleks nüüd võimalikult kiirelt ette võtta, sest sisaldab mitme juba varem avastatud turvaohu paikasid. See tähendab, et paikamata arvutites saab neid ohte juba ära kasutada.

The Hacker Newsi andmetel paikab seekordne uuenduste pakett 71 erinevat turvaauku, millest neli on eriti kriitilised:

Windows 11 esimesed tagasilöögid: AMD protsessorid võivad jääda aeglasemaks, mängurid võivad näha jõudluse kukkumist

Windows 11 ei teegi arvutit alati kiiremaks. Selgunud on esimesed riistvaralised tagasilöögid uue operatsioonisüsteemiga. Lisaks sellele, et aku võib kesta sülearvutitel natuke vähem, võivad ka protsessorid olla aeglasemad. 

AMD teatas, et teatud äppidega võivad protsessid tõesti aeglasemalt töötada, mis tähendab arvuti kuni 15% aeglasemat töökiirust. Mõlemale puudusele, mis välja on toodud, lubas Microsoft Windows 11 jaoks uuendust juba oktoobri jooksul. Üks neist puudutab otseselt mängude mängimist.

Facebooki kadumine viis eestlased TikTok-i ja pani SMSe saatma

Eile õhtul ligi kuueks tunniks Facebooki, Instagrami ja WhatsAppi kättesaamatuks muutnud probleemid panid eestlased taas SMSe saatma ja isegi helistama. Niisamuti tõusis märgatavalt näiteks TikToki kasutamine, selgub telekomioperaator Elisa võrgustatistikast.

Võrguandmetest lähtub, et muidu võrdlemisi stabiilsena püsiv SMSide saatmise arv kasvas pärast Facebooki teenuste probleemide algust ligi kahekordseks, jäädes küll alla jõulude ja aastavahetuse aegsetele mahtudele, kuid olles siiski märgatavalt kõrgem tavapärastest koormusest.

Facebook oli maas (PILDID!) - millist suhtluskanalit Messengeri asemel kasutada?

Sel ajal, kui Facebook, Messenger ja Instagram (kohati isegi Whatsapp) maas on, avastavad paljud, et nende sõbralist ongi kadunud ja ei saa enam inimestega vestelda. Vana hea läbiproovitud lahendus - helista sõbrale või saada SMS on muidugi küberkriisi ajal alles, kuid selle kõrval on ka hulk suhtlusäppe. 

Skype

Jah, Skype eksisteerib ikka veel. Lase endale unustatud parool e-posti aadressile uuesti saata ning võib juhtuda, et seal kontaktide nimekirjas on vähemalt aastaid tagasi olnud sõbrad endiselt olemas. 

TalTech pakub gümnaasiumiõpilastele tasuta programmeerimise algkursust

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) pakub alates septembrist üldhariduskoolide gümnaasiumiõpilastele tasuta veebipõhist programmeerimise algkursust. Huvilistel on võimalik liituda kogu õppeaasta jooksul.

„Kursusega soovime tutvustada üldhariduskoolide gümnaasiumiõpilastele programmeerimist. Õppevideote ja harjutusülesannete abil omandatakse programmeerimise baasoskused, eelnevat kokkupuudet programmeerimisega ei eeldata,“ rääkis TalTechi lektor Ago Luberg.

Microsofti kontodele saab nüüd sisse logida paroolivabalt

Microsoft loobus paroolidest - nüüd saab kõigile Microsofti kontodele sisse logida ilma paroolita, kuid vaja läheb äppi või muud abivahendit, millele koodi saada.

Paroolivabadus oli kohati ka varem võimalik, kuid igaks juhuks oli hea salasõna ka varuks hoida. Nüüd ei tohiks seda enam vaja olla, lubab Microsoft äsjases uudises.

TEST: Aqara targa kodu kolmik-andur mõõdab õhu puhtust ja paneb ventilatsiooni tööle

Aqara toodab Zigbee ja WiFi võrgus kasutamiseks erinevaid nutikodu andureid, kaamerat ja lüliteid. Arvutimaailma seekordsel testilaual ongi Aqara TVOC Air Quality Monitor, kuid eraldi pole sellest palju tolku. Vaja läheb ka nutikodu keskust, mis targa anduri näite registreerib ja Aqara mobiiliäppi, millega saab näitude ajalugu ja graafikuid vaadata. Kuid kõik need seadmed üheskoos moodustavad juba targa kodu süsteemi, kus võib luua automaatika õhupuhtuse või temperatuuri järgi millegi juhtimiseks.

Elisa uue põlvkonna teleteenus töötab igal nutiseadmel ja igasuguse netiühendusega

Meelelahutuse ja telekommunikatsiooni ettevõte Elisa tutvustas eile uue põlvkonna TV-teenust, mis töötab igal nutiseadmel. Uus lahendus põhineb Google Android TV platvormil, sisaldades nii Elisa meelelahutusmaailma kui ka partnerite maailmatasemel sisu, kuid sama sisu saab kasutada ka erinevatel nutiseadmetel ilma eraldi seadmeta.

Mobiilimängude ajastu on käes: 70% inimestest eelistavad mängida nutitelefonis

Mobiilimängude ajastu on täiesti käes, sest nutitelefone eelistavad praegu mängimiseks kõige rohkem inimesi.

Nutitelefonide eelistajaid on mänguritest 70%, arvutites mängivad aga 40,1% ja mängukonsoolides 28,5% inimestest. Järgnevad tahvelarvuti 17,8% ja käsikonsool 14,6%. Alla kümne protsendi kõigist mängijatest kasutab mõnda striiminguseadet (9,6%) või VR peakomplekti.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.