fbpx Tarkvara | AM.ee

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Microsoft toob alates 2. augustist välja virtuaalse Windowsi ehk Windows 365

Microsoft toob 2. augustil välja täielikult virtuaalse pilvepõhise operatsioonisüsteemi Windows 365, mida saab hakata kasutama üle interneti suvalisest masinast. Teenuse hinnaklass saab olema ühe näidiskonfiguratsiooniga, mis Microsofti Inspire´i esitlusest lekkis, ca 25 eurot kuus kasutaja kohta.

Dokobit pakub esimesena Baltikumis digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust

Digiallkirjastamisteenuse osutaja Dokobit on esimene Baltikumis ja üks esimestest kogu maailmas, kes pakub digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust. See lubab nii ettevõtetel kui ka füüsilistel isikutel kontrollida, et osapoolte digiallkirjad ning e-templid on kehtivad.

Microsoft esitles täna täiesti uut Windows 11 opsüsteemi, milles saab käivitada Androidi äppe

Täna esitles Microsoft uut operatsioonisüsteemi, mis saigi nimeks Windows 11, nagu varasemad lekked vihjasid. Uus Windows on suurim hüpe viimase kuue aasta jooksul, kui tuli välja Windows 10, mis pidi jääma viimaseks Windowsi versiooniks, saades pidevalt uuendusi ja täiendusi. Praeguseks on aga aastaid vett merre voolanud ning ka tolleaegsed Microsofti juhid lahkunud, olukord muutunud ja saamegi peagi näha juba uue numbriga Microsofti operatsioonisüsteemi.

Windows 10 lõpetatakse 2025. aastal, aga mis asemele tuleb, selgub alles 24. juunil

Kirjutasime, et 24. juuni öösel esitleb Microsoft midagi, mis on nii-öelda Windows 10 järeltulija - kuluaarides sahistatakse, et see võib olla Windows 11. Kunagi, kui Windows 10 välja tuli, siis lubati, et Windows 10 jääb viimaseks operatsioonisüsteemiks, sellele tuleb vaid jooksvalt uuendusi igavesti.

Selgusid Eesti õpilasvõistluse "Tööstusplokk 2021: Minecraft-i eri" võitjad

Eile kuulutati välja Eesti parimad Minecrafti õpilasehitajad. Eesti Teadushuvihariduse Liit korraldas 12.-25. aprillil noortele suunatud üle-eestilise õpilasvõistluse “Tööstusplokk 2021: Minecraft-i eri”, kus osales võistlejaid-ehitajaid üle kogu riigi.

Õpilasvõistluse eesmärgiks tutvustada noortele Eesti masinatööstusi ja tehaseid läbi digitaalse loometegevuse. Lisaks saab hoida noorte tegevuse mõtestatuna ja pakkuda neile valdkondlikku koolitöö kõrval olevat vahelduslikku tegevust kasutades selleks digivahendeid.

Kuidas ja millega oma elamisest tark kodu teha?

Millest alustada oma targa kodu lahenduse loomist? Ilmselt just nutitelefonist, mis on keskne lahendus targa kodu seadmete juhtimiseks üle juhtmevaba võrgu.

Nutitelefoni külge saab ühendada kõik kodus leiduvad targad seadmed, lambipirnist külmkapi, praeahju ja pesumasinani (mõnikord on veel vaja ka Gatewayd ehk keskseadet). Telefoni kaudu saad distantsilt avada auto uksi, kontrollida oma lapse telefonis veedetud aega või lülitada tööle robottolmuimeja. 

Tehnoloogiaettevõtte Huawei ekspert tutvustab uusi targa kodu lahendusi.

FragAttacki turvaaugud ohustavad miljoneid seadmeid ja puudutavad WiFi standardit ennastki

Belgia küberturvalisuse ekspert Mathy Vanhoef avastas ligi 12 erinevat haavatavust, mis mõjutavad suurt hulka WiFi seadmeid. Vanhoef pani nende haavatavuste kogumile nime FragAttacks ja tegi sellekohase veebisaidi, kust saab turvaaukude kohta põhjalikumat tehnilist infot: vaata www.fragattacks.com. Ekspert väidab, et ründajad saavad neid nõrkusi kasutades ligi kasutaja andmetele.

Oht puudutab igasuguseid WiFiga seadmeid nutitelefonidest ja arvutitest ruuteriteni. Ründaja peab asuma seadme WiFi levialas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.