Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Uuring: eBay ja Amazon korjavad kõige rohkem kasutajate andmeid

Foto: Preis_King, Pixabay

Androidi osturakenduste hulgas koguvad enim kasutajaandmeid eBay ja Amazon, selgus uuringust.

Atlas VPN-i meeskonna uuringu kohaselt koguvad eBay ja Amazon Shopping analüüsitud Androidi rakendustest kõige rohkem kasutajaandmeid. eBay kogub 28 andmepunkti, Amazon aga 25 andmepunkti, mis hõlmavad 11 andmetüüpi, sealhulgas isiklikud, finants- ja asukohaandmed.

Infoturbejuht annab nõu: kuidas avalikus kohas turvaliselt arvutitööd teha?

Uueks normaalsuseks muutunud hübriidtöö toob endaga kaasa olukordi, kus töötame arvutiga aeg ajalt ka avalikus kohas. Millised ohud avalikus ruumis varitseda võivad ja kuidas seal võimalikult turvaliselt arvutitööd teha, räägib Euroopa küberturvalisuse kuul Riigi IT Keskuse infoturbeosakonna juhataja Andri Rebane.

KOMMENTAAR: kõrgete riskide tõttu ei sobi ChatGPT vabavara ärikasutuseks

Raul Nugis. Foto: KPMG

Tänavu suvel oli ChatGPT-l juba 55 miljonit kasutajat päevas. Ennekõike kasutatakse seda tööriista vabavarana ning mitte pelgalt ajaviiteks, vaid ka äritegevuses. Ent nagu iga uue rakenduse loomisega, kaasnevad ka ChatGPT-ga mitmed ohud, märkis KPMG juhtiv andmeteadlane Raul Nugis. Näiteks üks ChatGPT hiljutisi suurimaid andmelekkeid oli seotud Samsungi töötajate vestlustega, mis sisaldasid tundlikku äriteavet.

Eesti tarkvaraettevõte MRPeasy tõi väiketootjateni esimese AI-tööriista

MRPeasy

Eesti tootmistarkvara ettevõte MRPeasy tõi väiketootjateni tehisintellektil põhineva maailmas unikaalse tööriista. Tarkvarasse integreeritud juturobot parandab kasutajakogemust ning aitab MRPeasy klientidel tarkvara efektiivsemalt juurutada.

Mr. Peasy nime kandev juturobot laseb kasutajatel küsida küsimusi loomulikus keeles ning annab detailset infot tarkvara funktsionaalsuste, juurutamise ja kasutamise kohta. See suurendab tarkvara kasutajasõbralikkust ja seab uue standardi turul, kus üheks põhiprobleemiks on pakutavate lahenduste keerukus.

Women in Tech | Telia programm alustab taas - kandideerimine algab juba 1. augustil

Women in Tech

Tehnoloogiahuvilistel naistel on võimalik kandideerida kuni 10. augustini tasuta ümberõppe programmi Women in Tech | Telia, mille eesmärk on toetada just naiste töötamist tehnoloogiasektoris.

Women in Tech | Telia (Naised tehnoloogias) näol on tegu Telia ja Targa Töö Ühingu koostöös ellu kutsutud programmiga, kus naistel avaneb võimalus asuda ümberõppele ning saada seeläbi paremaid võimalusi IT-sektorisse sisenemisel. 

Nortal kasvatas 2022. aastal kasumit 31% ja plaanib laienemist uutele turgudele

Ats Albre. Foto: Silver Gutmann

Tarkvara ja ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortal müügitulu kasvas 2022. aastal 45% ning konsolideeritud tegevuskasum (EBITDA) 31%. Ettevõte investeerib 2023. aastal teenuste laiendamisse tehisaru ja küberturvalisuse valdkonnas. Samuti siseneb Nortal Ühendkuningriigi turule ja loob arenduskeskuse Ladina-Ameerikas.

Nortal grupi müügitulu ulatus 2022. aastal 189,8 miljoni euroni, olles aasta varem 130,9 miljonit eurot. Ettevõtte konsolideeritud tegevuskasum oli 36 miljonit eurot, aasta varem 27,5 miljonit eurot, teatas Nortal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.