Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


Microsofti Eesti, Läti ja Leedu uus regioonijuht on Vaida Sapole AM 8. aprill 2022 - 0:32

Microsoft nimetas Eesti, Läti ja Leedu uueks regioonijuhiks Vaida Sapole. Vaida võtab ametikoha üle pärast Renate Stradzina suundumist uude rolli Microsofti valdkonna digitaalse strateegia direktorina Kesk- ja Ida-Euroopas.

Uues ametis juhib Vaida Sapole Microsofti strateegiat, mille eesmärk on toetada ja kiirendada ettevõtete, avaliku sektori ja ühenduste digiüleminekut, keskendudes koostööle Balti ettevõtete ja valitsusasutustega ning rakendades samal ajal uusimaid ärilahendusi.

Uptime’i tehnoloogiajuht: IT-sektorisse sisenemiseks ei pea ilmtingimata arendajaks hakkama AM 15. märts 2022 - 0:20

IT-sektori poole vaatavad inimesed arvavad, et sektorisse sisenemiseks peab oskama arendada ning olema tugev reaalainetes. Tegelikult on jalg IT-sektori ukse vahele võimalik saada ka kõigil, kes otseselt programmeerimise vastu huvi ei tunne, rääkis Eesti IT-firma tehnoloogiajuht Raimo Seero.

Microsofti rahvusvahelise tütarettevõtte juhiks Kesk- ja Ida-Euroopas saab Michelle Simmons AM 19. veebruar 2022 - 15:03

Microsofti rahvusvahelise Kesk- ja Ida-Euroopas tegutseva tütarettevõtte uueks peadirektoriks saab Michelle Simmons (49), kes hakkab alates aprillist juhtima ettevõtte tegevust 24s Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni kuuluvas riigis sh Eestis. Varasemalt tegutses ta Microsofti turundus- ja operatsioonide juhina ning võtab ametikoha üle Anke den Oudenilt, kellest hiljuti sai Microsoft Hollandi juht.

Eestlased kulutasid eelmisel aastal enim raha Tinderis, YouTube’is ja WRC äpis

Möödunud aastal kulutasid eestlased Goolge’i äpipoes ja Apple’i App Store’is pakutud rakendustes sadu tuhandeid eurosid, kusjuures enim tehti kulutusi YouTube’is, Tinderis ning erinevates mängudes, selgub telekomioperaatori Elisa poolt avaldatud statistikast. Mobiilimaksed on jätkuvalt populaarsed ka parkimise ning piletite eest tasumiseks.

Võrgustatistika: TikTok näitab Eestis meeletut populaarsuse kasvu ja sööb nüüd YouTube’i turuosa

Eestis on alates pandeemia algusest oluliselt kasvanud lühivideotele keskendunud TikToki äpi kasutamine, samas on märgatavalt vähenenud YouTube’is veedetud aeg, selgub telekomioperaatori Elisa poolt avaldatud statistikast. Hoolimata vähenenud kasutusnumbritest on YouTube endiselt kõige populaarsem striimingu- ja videoplatvorm Eestis.

SMS-i teel on levimas ohtlik nutitelefoni pahavara

Maailmas levib mobiiliviirus Flubot, mis võib lähiajal jõuda ka Eestisse. Pahavara levib SMS-ina ja kuigi sõnum ise ning lingile klikkimine ei nakata, on ohtlik lingilt rakenduse alla laadimine ja installeerimine. Oht puudutab kõiki telefonikasutajaid sõltumata võrguoperaatorist. Sõnumi sisu muutub ja üht kindlat SMS-i teksti pole, mille järgi pahavara ära tunda.

Eesti tarkvaraettevõte Thorgate aitab luua migreeni ennetavat tehnoloogiat

Eesti ettevõte Thorgate aitab Nordic Brain Tech’i (NBT) arenduspartnerina maailmas ainulaadse peavalude vähendamiseks mõeldud tehnoloogia loomisel. Praegu töötavad Thorgate´i arendajad Cerebri lahenduse kallal, mis kasutab peavalude ravis biotagasisidel põhinevat tehnoloogiat.

„Kui migreeni põhiline ravi on praegu seotud peamiselt valu allasurumisega, siis Nordic Brain Techi biotagasisidel põhinev Cerebri püüab kasutajal peavalude teket ära hoida või vähemalt selle tugevust leevendada,“ selgitas Thorgate partner ja võtmekliendihaldur Karl Õkva.

Maailma levinuimad salasõnad saab lahti muukida alla sekundiga

Paroolihaldustarkvara ettevõte NordPass tõi välja 200 kõige enam kasutatavat salasõna ja lisas ka juurde, kui kaua kuluks aega, et need n-ö toore jõuga lahti muukida ehk ära arvata.

Sel aastal toimunud suure uuringu tulemusena reastas NordPass 200 kõige enam kasutatud salasõna. Populaarseimat pole ilmselt raske ära arvata - see on 123456 ja seda kasutati 103 170 552 korda. Lihtsaima parooli äraarvamiseks kulub masinal alla sekundi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.