fbpx Prototroni rahastu valis välja kolm prototüüpi rahastamiseks | AM.ee

Prototroni rahastu valis välja kolm prototüüpi rahastamiseks

Täna (8. oktoobril) andis prototüüpide loomise rahastu Prototron Tehnopoli uues majas üle esimesed finantseeringud väljavalitud kolmele prototüübile.

Esimeses voorus otsustas Prototroni ekspertkogu anda töötavate tootenäidiste ehitamiseks toetusi kolmele parimale meeskonnale summas 25 274 eurot.

Prototroni ekspertkogu esimees Priit Alamäe hindas esitatud taotluste taset väga kõrgeks. „Lisaks ideele olid enamus finalistidest esitanud selge nägemuse, kellele ja miks seda toodet oleks vaja ja kuidas tulemusteni plaanitakse jõuda. Valiku tegemine ei olnud lihtne. Hindasime eelkõige meeskonna tugevust, motivatsiooni ja idee potentsiaali maailmas läbi lüüa. Valitud projektide puhul olen kindel, et prototüübi valmimine on tugev tõuge ettevõtte edasisele läbilöögivõimele“, ütles Alamäe. 

Sajast taotlusest hindasid Prototroni eksperdid toetuse vääriliseks järgmised projektid:

1. Qminderi (prototüübi maksumus 3100 eurot) ideeks on ehitada portatiivne ja nutitelefoniga suhtlev stend, mis aitab inimestel vältida tüütut järjekorras seismist. Stendi abil saab võtta järjekorranumbri ning näha nutiseadmes reaalajas oma kohta järjekorras ilma kohapeal viibimata.

2. Shaka (prototüübi maksumus 11 640 eurot) ideeks on ehitada nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade, mis aitab surfaritel ning  golfimängijatel  saada täpset ilmastikuinfot (sh õhurõhku, õhuniiskust jne).

3. Formula Battery Management Systemi (prototüübi maksumus 10 534 eurot) ideeks on välja töötada akupakk ja aku juhtimissüsteem, mida saab efektiisuse tõstmiseks kasutada näiteks elektrisõidukites, taastuvenergeetikas või valve- ja kontrollsüsteemides.

Laekunud taotlusi hindasid eksperdid Priit Alamäe (Nortal), Pirko Konsa (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (Publification.com), Andrus Oks (Eesti Arengufond), Jaanus Tamm (Defendec) ja Siemon Smid (Tallinna Tehnikaülikool).

Taotlusi vaatab ekspertkogu läbi neli korda aastas, järgmise taotlusvooru tähtaeg on 15. detsember.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.