Minisülerite müük maailmas kasvab vaatamata majanduskriisile

Kuigi ka IT-toodete jaemüüjad on raskustes, purjetab üks sektor vastuvoolu - minisülerite müük kasvas 2009. aasta esimeses kvartalis, kinnitab uuringufirma IDC. Kasv oli ligi 7 protsenti võrreldes eelmise aastaga.

PC Worldi refereeritud uuringutulemustest on näha, et esimeses kvartalis müüdi 4,5 miljonit minisülerit, selle aasta lõpuks ennustatakse minisülerite läbimüügi kasvu kahekordseks võrreldes eduka 2008. aastaga - 22 miljonini.

Arvutimaailma mainumbris on veidi pikemalt juttu Eesti arvutimüügi jaeturust, Anti Kuiv hulgifirmast GNT ütles näiteks Arvutimaailmale hetkeolukorda kommenteerides, et kõik tooted, mis maksavad üle 5000 krooni, on juba müügi poolest probleemsed. Siiski jäävad umbes pooled minisülerid sellest hinnapiirist juba allapoole, nii et neil on ka Eestis veel müügiedu loota.

Maailmas on suurimaks minisülerite müüjaks jätkuvalt Acer (pildil Acer Aspire One), kes eelmisel aastal Asuse troonilt tõukas, Asus (Eee PCdega) aga asub teisel kohal - 26 protsendi turuosaga. Järgnevad HP, Lenovo ja Samsung.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.