Rott WiFi-võrgus

(Arvutimaailm 6/12)

HP uus WiFi-hiir X7000 on piisavalt suur, et olla pigem rott, kuid sealjuures kasutab see uuenduslikult tavalise rulliku asemel kerimiseks mõne sentimeetri pikkust puuteplaati.

Kõrvale on jäetud tavapärane raadioside ja ka Bluetooth ning ühendumine arvuti või mõne muu seadmega käib üle WiFi.

Kahjuks pole kõrvale jäetud ainult rullik ja Bluetooth, vaid ka kõik vanemad Windowsi versioonid, Mac ja loomulikult Linuxilised. Seega kasutades veel Vistat,  XP-d või OS X-i ilma uuenduskavatsusteta võib X7000 veel ostmata jätta. Samuti on toote sihtgrupist välja jäetud vasakukäelised kasutajad.


WiFi-ga ühendumiseks ei ole vaja ruuterit, vaid kontakt luuakse otse sülearvutiga spetsiaalsete driverite abil. See teeb esmase side loomise tülikaks, kuna ilma õige  ajurita ei ole võimalik midagi teha. CD seadmeta süleri kasutajal tuleb tegeleda ka andmekaevamisega, et veebisügavustest vastav tarkvara leida.

Esmasel kättesobitamisel tõstab hiir ootused kõrgele: tundub, et ongi lõpuks suurekäelisele sobiv ergonoomilińe hiir. Reaalsuses vastab see vaid keskmise käega inimese vajadusele, neid on õnneks siiski valdav enamus.

Hiir on päris massiivne ja väikese käega oli seda ebamugav kasutada, kahjuks on sama probleem ka suurema kämbla korral.

Suure käe puhul, kui kasutuses oleks tavaline rullik, ei tekiks probleemi, aga paraku on kasutuses puuteplaat, millel niigi probleeme sujuvusega, kui oled harjunud nutitelefonide tundlikkusega. Puuteplaati peab kasutama õige nurga alt ja kogu pikkuses, et see vastaks vähegi ootustele. Mugavaks kasutamiseks peab hiire pealt kätt nihutades toetuma randmele, mis omakorda muudab ebamugavamaks küljenuppude kasutamise.
Väiksema käe korral ei ulatu näpud nuppudeni hiire mõõtmete tõttu.

Inimestele, kes vastavad oma mõõtmetelt euronõuetele, sobib hiir mugavalt kätte ja neile on mugavalt ligipääsetav ka parema klahvi kõrval asuv väike lisanupp: Facebook.

HP kaasasolev tarkvara omab võimalust jagada lihtsalt fotosid või ekraanipilte ühe nupuvajutusega.

X7000 töötab kahe tavalise AA patareiga ning HP väitel peaks seda olema suuteline tegema 9 kuud.

Seega, kui oled keskmiste mõõtmetega, paremakäeline, Windows 7 kasutaja ja soovid midagi uuendusliku, mida teistel pole, on see hiir väga mõistlik valik. Kui keskmisest kõrvale kaldud ja plaanid kasutada teisi operatsioonisüsteeme või tundub hind liiga krõbe, siis on ka paremaid hiirepakkumisi.

MARKO HABICHT

 

TEHNILISED ANDMED
Arvutihiir HP X7000
Hind: 83 eurot (OX.ee)
Ühendus: WiFi otseühendus (vastava tarkvaraga)
Ühilduvus: Microsoft Windows 7
Juhtimine: puutetundliku plaadiga kerimine, edasi- ja tagasinupp, Facebooki nupp
Kaal: 140 g
Mõõtmed: 123,5x89,5x46,5 mm

PLUSSID
+ ühendub üle WiFi
+ täpne

MIINUSED
- ebamugav suure- ja väikesekäelisele
- toetab vaid Windows 7-t

AM HINNE: 3

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.