fbpx EMT avab 4G võrgu telefonidele jaanuaris | AM.ee

EMT avab 4G võrgu telefonidele jaanuaris

Jaanuaris 2013 avab EMT 4G interneti kasutamise võimaluse ka nutitelefonidele. Teiste internetiseadmetega (modemid ja ruuterid) on olnud võimalik EMT 4G kiiret internetti kasutada juba kaks aastat.

„Kuna 4G/LTE võrk on loodud andmesideks, puudub 4G/LTE võrkudes kogu maailmas standardne kõneteenus ning kõnede tegemiseks  peab kõne alustamisel ja lõpetamisel lülitama telefon ennast 3G võrku,“ selgitas EMT tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. „Selleks on vajalik spetsiifiline võrguomadus (CS Fallback), mis nüüdseks on EMT võrgus rakendatud.  Oleme alustanud võrguomaduse testimist erinevate seadmetega, mis on oluline nii seadmemüüjate seisukohast kui ka kvaliteetse teenuse pakkumise tagamiseks.“

Jaanuaris toob EMT turule ka 4G paketid nutitelefonidele, mis on vajalikud teenuse kasutamiseks.

4G nutitelefonidest on EMT-s müügil Sony Xperia V ja iPhone 5, samuti 4G toega „kaks ühes“ ehk nutitelefon ja tahvelarvuti Asus Padfone2.

Järgmisel aastal Eestis müügile tulev Nokia Luima 920 on samuti 4G toega, kuid esialgu tuleb telefon müügile väljalülitatud 4G-ga. Niipea, kui operaatorid LTE-telefone toetama hakkavad, lubas Nokia üle õhu tarkvarauuendusega sellised telefonid 4G-võimeliseks muuta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.