fbpx Rootsis testiti esmakordselt 4G kõneteenust | AM.ee

Rootsis testiti esmakordselt 4G kõneteenust

Tele2 testis esimesena Euroopas avalikus mobiilivõrgus kõneteenust üle 4G andmeside. Tavaliselt peavad praegu telefonid kõne tegemiseks lülituma tagasi 3G võrku, kuna 4G võrgus operaatorid kõneteenust ei paku.

Tele2 grupi tehnoloogiadirektori Joachim Horni sõnul tehti 4G kõned kasutades tootmisküpset tehnoloogiat ning testide tulemused näitavad, et VoLTE (voice over LTE) ehk 4G kõne kvaliteet on märksa parem kui 2 ja 3G võrkudes. “Rootsis katab Tele2-e 4G pea kogu elanikkonna ja tehniliselt oleme valmis avama 4G kõned tavakasutajatele aasta jooksul,” ütles Horn.


Praegu kasutatakse 4G võrkusid kõikjal Euroopas vaid andmesideks ning helistamine toimub üle 2 ja 3G võrkude. “VoLTE lubab ülihead kõnekvaliteeti ning lisaks võimaldab uus tehnoloogia ettevõttel oma võrku efektiivsemalt majandada ja kulusid kokku hoida,” lisas Horn.      

Tele2 avas Eestis 4G võrgu andmesideks novembris. Telefone saab Tele2-e Eesti võrgus kasutada 2013. aasta esimeses pooles, kuid kõned hakkavad esialgu toimuma üle 3G võrgu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.