ITL jagas aastaauhindu, Ustus Aguri stipendiumi sai Jüri Reimand

Jüri ReimandEesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kuulutas neljapäeval välja oma aastaauhindade saajad. ITL-i aastaauhinnad said Margus Püüa, NATO Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskus ja Eesti IKT Demokeskus. Samuti valiti Ustus Aguri stipendiumi saajaks Jüri Reimand (pildil).

ITL-i „Aasta idee 2008“ auhind läks Eesti IKT Demokeskusele uudse lähenemise eest Eesti info- ja telekommunikatsiooni sektori toodete ja lahenduste integratsioonist tekkiva sünergia demonstreerimisel ning sektori koostöö arendamisel.

ITL-i „Aasta tegu 2008“ auhind anti NATO Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuse käivitamise eest – Eesti info ja kommunikatsiooni valdkonna oskuste rahvusvahelisel tasemel ärakasutamise eest küberturvalisuse teemade
uurimis- ja arendustegevuses. Auhinna võttis vastu kaitseminister Jaak Aaviksoo.

„Aasta tegija 2008“ on Margus Püüa, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhataja – Eesti info- ja kommunikatsioonivaldkonna era ja avaliku sektori koostöö edendamise eest.

Tänavu anti ITL-i aastaauhindu välja 11. korda.

Samal ITL-i aastakoosolekul kuulutati välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja – Jüri Reimand, kes on Tartu Ülikooli doktorant (juhendaja professor Jaak Vilo).
Doktoritöö teema: Geenivõrgustike funktsionaalne analüüs. Stipendiumi suurus on 30 000 krooni. Esimest korda oli stipendiumi saajaks Tartu ülikooli teadlane.

Jüri Reimand õpib Tartu Ülikooli doktoriõppes ning töötab teadurina samas Arvutiteaduse Instituudis.

Tänavu anti Ustus Aguri nimeline stipendium välja 7. korda. Varasematel aastatel (al. 2003) on stipendiumi saanud Ando Saabas, Maksim Jenihhin, Tarmo Robal, Tanel Alumäe, Ilja Tšahhirov ja Marion Lepasaar.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.