Mobiilimüük langeb, nutitelefonimüük kasvab

Gartneri uuringufirma värskeima raporti järgi ei ole midagi üllatavat selles, et üldise majanduslanguse tingimustes ka mobiilimüük langeb. Küll aga kasvab nutitelefonide müük, märgib TG Daily, viidates Gartnerile.

Gartneri uuringutulemuste järgi langes mobiilide müük 2008. aasta 1. kvartalist alates 8,6%, jäädes pidama 269.1 miljoni ühiku juurde 2009. aasta 1. kvartalis. Vastupidiselt igasugustele trendidele kasvas aga nutikate mobiilide ehk nutitelefonide müük, kasv oli koguni 12,7 protsenti, jõudes 36.4 miljoni ühikuni.

Turujaotuses suuri muutusi pole: Nokia endiselt esimene 36,2 protsendiga, teisel kohal Samsung, kolmandal Motorola ja neljandal LG. Sony Ericsson loovutas oma esikolmiku viimase koha Motorolale, langedes turuosaga viiendaks.

Smartphone´ide osa kasvas aga eelkõige tänu RIM Blackberry ja Apple iPhone´ide suurele edule.

Nutitelefonide turujaotus on järgmine: Nokia 41.2, Research In Motion 19.9, Apple 10.8, HTC 5.4 ja Fujitsu 3.8 protsenti pluss ülejäänud kokku 18,8 protsenti.

Nende tulemuste põhjal võib oletada, et mobiilitootjad kipuvad 2009. aastal rohkem rõhku panema "tarkadele" mobiiltelefonide, mille suunas annab tõuke ka uute Android-opsüsteemidega mudelite tulek.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.