Tallinna Ülikool avas Apple´i koolituskeskuse

Foto: Kaido EinamaTallinna Ülikooli Apple´i koolituskeskuses hakatakse koolitama õpetajaid ja teisi huvilisi, kes tahavad Apple´i platvormiga end kurssi viia. Kuna USAs korraldatud uuringu järgi pidi 50% tänastest tudengitest plaanima oma tulevaseks arvutiks just Mäki soetada, siis käis Arvutimaailm ülikoolis uurimas, kas ka Eestis võib peagi Õunabuum saabuda.

Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud on juba ammusest ajast Apple´i kasutaja olnud. "Apple´i koolituskeskuse avamine on rõõmustav sündmus, kuna meie ülikool ise on ka olnud monopolidevastane ja teiseks pean tunnistama, et olen ka ise veendunud Apple´i toodete kasutaja," ütles Raud. "Kuid loomulikult on kõigil süsteemidel omad eelised. Igaüks peab oma valiku tegema ja sellepärast peabki ka ülikoolis paljusus olema."

Koolituskeskuses on 8 Apple´i lauaarvutit õpilastele ja üks õpetajale. nendes saab õppida iLife´i, iWorki ja hulka spetsiifilisemaid programme. Koolituskeskuse eestvedaja on ülikooli teadur Hans Põldoja, kes on ka üks kolmest, kes hakkab koolitusi juba juuni algusest läbi viima. Paljud õpetajad on juba Mäki-usku pööratud ja näiteks Lilleküla gümnaasiumis teevad juba algklasside õpilased Mäkil koomikseid, seega võib tuleviku arvutipõlvkond olla juba tunduvalt mäkiteadlikum kui praegune, kelle jaoks oli Apple eestis hirmkallis ja vaid eksklusiivne disainerite arvuti.

Koolituskeskus asub kitsas katusekabris, aga 2011. aastal on plaanis see kolida Tallinna Ülikooli siis valmivasse uude korpusse Narva maantee ääres, kus keskus saab suuremad ja moodsamad ruumid.

KAIDO EINAMA

Foto: Kaido Einama

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.