IT ja Telekomi Liidu uueks presidendiks sai Webmedia juht Taavi Kotka

Taavi Kotka(Arvutimaailm 06/09)

IT ja telekomifirmade katusorganisatsioonis (ITL) toimus võimuvahetus - uude juhatusee valiti uus seltskond. Presidendiks valiti Webmedia juht Taavi Kotka ja juhatuse uueks eesmärgiks seati sektori ekspordisuutlikkuse ja liidusisese koostöö edendamine.

"Eesti IT-ekspordi maht on siiani olnud naeruväärne ning omavahelistes suhetes mängitakse Andrest ja Pearut. Usun, et uus juhatus suudab kaasa aidata eelkõige ITLi liikmete ekspordivõime kasvatamisele ning koostöö suurendamisele. Sel eesmärgil on juhatusse kaasatud rida säravaid tegijaid, kellel on silmapaistev ekspordikogemus või oluline suhetevõrgustik nii Eestis sees, kui väljaspool Eestit," ütles Taavi Kotka.

Teise olulise töölõiguna keskendub liit IT tööjõu juurdekasvule. Nende valdkondade eest juhatuses vastutav Sten Tamkivi selgitas: „Eestis elab kirkaid tehnoloogiatalente küll, kuid meie valdkonda alaliselt kummitav mure on see, et meid on vähe. Üha uued idufirmad ja ekspordi-edulood vaid suurendavad nõudlust parimate inimeste järele. Seepärast on oluline, et juurdekasv jätkuks – ITL panustab omaltpoolt valdkonna populariseerimisse, rahvusvahelisel tasemel erialahariduse arengusse ja täienduskoolitustesse.“

ITLi uue juhatuse liikmed on Teet Jagomägi (AS Regio), Sten Tamkivi (Skype Technologies OÜ), Taavi Kotka (AS Webmedia) ja Rain Laane (Microsoft Estonia OÜ). Eelmisest koosseisust jätkavad juhatuses Urmas Kõlli (AS Datel), Markus Nisula (Elisa Eesti AS) ja Tõnu Grünberg (AS EMT), kes jätkab ühtlasi tööd ITLi asepresidendina.

ITL ühendab info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid, millede käive moodustab rohkem kui 80% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.