fbpx Presidendi Kultuurirahastu ja Skype asutasid reaalteaduste eripreemia | AM.ee

Presidendi Kultuurirahastu ja Skype asutasid reaalteaduste eripreemia

Täna allkirjastasid Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ja Skype reaalteaduste eripreemia asutamislepingu, mille eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid reaalteaduste õpetajaid ja õppejõude.

Iga-aastaselt välja antav 60 000- kroonine eripreemia on mõeldud klassikalisi täppisteadusi, aga ka näiteks arvutiteadust, bioinformaatikat või geenitehnoloogiat õpetavatele inimestele nii koolides kui ülikoolides.

„Targad ettevõtted tekivad teadmiste baasilt. Skype on seni toetanud nii õpilasi, tudengeid kui haridusorganisatsioone, kuid nüüd tunnustame esimest korda inimesi, kes teadmiste jagamisega tegelevad,“ ütles Skype Eesti juht Sten Tamkivi. Et toetus jõuaks võimalikult õigesse kohta, kutsub Tamkivi üles koole ja õpilasi kandidaate välja pakkuma reaalalade õpetajatest, kes teadmiste jagamisel palju väärtuslikku on andnud.

Eripreemiat antakse välja üks kord aastas oktoobrikuus. Preemia määratakse inimesele, kes on paistnud silma reaalteaduste õpetaja või õppejõuna mis tahes õpitasandil – aidates õpilastel saavutada häid kohti võistlustel ja olümpiaadidel, koostades reaalteaduste õpikuid ja metoodilisi materjale või algatades ja viies ellu reaalteaduste õpetamisel tõhusaid uuendusi. Kandidaate saavad esitada nii vastavad inimesed ise kui ka nende tööandjad, õppe-ja haridusasutused , õpilased või üliõpilased. Kandideerimise kohta saab lisainfot Vabariigi Presidendi Kultuurirahastust või kodulehelt www.president.ee.

Esitatud kandidaatide seast valib eripreemia saaja Kultuurirahastu, kooskõlastades otsuse Skype Eestiga. Eripreemia annab Vabariigi President üle oktoobrikuus.
Reaalteaduste eripreemia asutamine toimus koos Presidendi hariduspreemia toetuslepingu sõlmimise ning Eesti kauni kooli auhinna üleandmisega Järvamaal Laupa põhikoolis. Sõlmitud lepingu kohaselt rahastab Skype eripreemiat vähemalt kolme aasta jooksul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.