fbpx Virtualiseerimata server tuleks maksustada? | AM.ee

Virtualiseerimata server tuleks maksustada?

Tänasel VMWare´i seminaril pakuti välja idee, et virtualiseerimata server võiks olla maksustatud kui arutu ressursiraiskaja või serverite virtualiseerimine võiks saada maksusoodustuse.

EMC Computer Systemsi  Balti tootemänedžer Madis Pärn soovitas naljaga pooleks, et võiks ju kehtestada virtualiseerimismaksu, kui server on virtualiseerimata. Või kui karistamine võib liiga ekstreemne tunduda, siis võiks näiteks toetada neid ettevõtteid kasvõi Kredexi või EASi kaudu, kes kasutavad virtualiseerimist ja seega kasutavad oma servereid paremini ära. Tavaliselt kasutatakse 10% serveriressurssidest, kui pole virtualiseerimist. Virtuaalsetes keskkondades saab 60-80% serveri füüsilisest ressursist ära kasutada, üle selle on juba liiga piiri lähedal ja alla selle mõttetu raiskamine.

10 protsenti tavalise serveri puhul kasutamist tähendab aga, et 90% serverist toidetakse energiaga tühja, jahutatakse tühja ja kunagi on toodetud serveriressurss kah niisama tühjana seisma. Seega rohelise keskkonna nimel peaks juba olema server virtualiseeritud - aitab ühte füüsilisse serverisse majutada sadu virtuaalseid servereid ja firma ei pea neid nii tihti juurde ostma, seega säästab raha ka kõvasti.

Jaan Feldmann Net Groupist kinnitab, et praegusel raskel ajal hakkab virtualiseerimine kohe tagasi tooma ja sellepärast tasuks julgeda aastaga ära tasuva ROIga virtualiseerimisprojektiga juba finantsjuhi jutule minna, sest ülejärgmine aasta saabub virtualiseerimisest puhas võit. CIO Magazine (ajakiri IT juhtidele) on nimetanud virtualiseerimistarkvara üheks kiireimini investeeringut tagasi toovaks lahenduseks viimase 13 kvartali jooksul.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.