fbpx Helsingi tippkohtumisel arutatakse analoog-TV sageduste kasutamist tulevikus | AM.ee

Helsingi tippkohtumisel arutatakse analoog-TV sageduste kasutamist tulevikus

Täna kohtuvad Helsingis Säätytalos kümne Läänemere rannikuriigi valitsusasutuste ja Euroopa mobiilitööstuse esindajad, et arutada analoogtelevisioonilt maapealsele digitelevisioonile üleminekul 2012. aasta lõpuks vabanevate spektrialade (nn. digitaalse dividendi) kasutamise päevakajalisi küsimusi.

Eestit esindab kohtumisel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi delegatsioon eesotsas Juhan Partsiga, üritusel osalevad ka Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juht Jüri Pihel ja Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektori asetäitja Priit Soom.

Tehnoloogilis-poliitilise tippkohtumise eesmärgiks on ühtsustada naaberriikide poliitikat ning kiirendada sagedusala 790-862MHz eraldamist mobiilsete lairibateenuste kasutuseks. Kohtumist juhatavad Soome kommunikatsiooniminister Suvi Linden ja maailma võrguoperaatorite ja mobiilitelefonitootjate organisatsiooni GSMA esindaja Tom Philips.

Rahvusvahelise ümarlaua eesmärgiks on leida lahendusi ka suhetele Venemaaga, kus eelmainitud spektrit kasutatakse Soome, Poola, Ungari, Ukraina ja Valgevene piiridele paigutatud sõjalennukite ja maapealsete üksuste vahelises ARNS-kommunikatsioonisüsteemis. Venemaa soovimatuse korral vabastada spekter piirideülese interferentsi likvideerimiseks võib see takistada mobiilsete lairibateenuste kasutuselevõttu kõigis nendes maades, Venemaa ise kaasa arvatud.

Lisainformatsiooni teema kohta leiab www.gsmworld.com/digitaldividend.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.