fbpx Elisa pakub laulu- ja tantsupeo puhul rahvusmustrilisi minisülereid | AM.ee

Elisa pakub laulu- ja tantsupeo puhul rahvusmustrilisi minisülereid

Elisa varustas laulu- ja tantsupeo eel oma esindustes Lenovo minisülerid rahvusmustriga, et anda mobiilsele arvutifännile võimalus rahvusmustritega eristuda. Mustrid on tehtud arvuti tagakaanele.

Eesti Rahva Muuseumi teaduri Reet Piiri sõnul pole ilusaid ja häid asju kunagi liiga palju, eriti kui need toetuvad traditsioonidele. „Elisa sülearvutite kaanekujunduses on kasutatud igale eestlasele äratuntavaid sümboleid - triibuseelikut ja vöökirja kaheksaharulist õnnetähte. Arvan, et laulu- ja tantsupiduline võib päris uhkusega avada väikese Lenovo sülearvuti rahvusmustriga kaane, jäädvustada peomuljed veebi, klõpsuga kaane sulgeda… Ja jätta kõrvalseisjad tõdema, et nii palju kui laulupeol neid triibuseelikuid ja vöökirju ka ei ole, pole see arvutikaanel olev sugugi liiast,“ sõnas Reet Piiri.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on laulu- ja tantsupeo aastal seni rahvarõivaraamatutest teada olevad rahvarõivamustrid mitmel pool aktiivselt kasutusse võetud ning seeläbi taas ellu äratatud. „Kui praeguseks on Eesti ajaloolised rahvusmustrid kaunistamas sokke ja tenniseid, siis Elisal on mobiilsetele arvutifännidele varuks võimalus soetada endale rahvusmustriga sülearvuti,“ lausus Andrus Hiiepuu. „Rüperaaliga on hea laulu- ja tantsupeo ajal nii esinejal kui ka pealtvaatajal oma peoelamusi veebi jäädvustada ning teistega jagada.“

Miniraali fännidel on võimalus väikese Lenovo sülearvuti kaanele valida kas Kanepi kihelkonna stiliseeritud vöökiri, Kihnu kördi või Urvaste kihelkonna seeliku triibustik. Muster kantakse rüperaali kaanele erilise kilega, mis on soovi korral ka kergesti eemaldatav.

Tegemist on väikese ja kerge miniarvutiga Lenovo Ideapad S10, mille aku peab vastu 6 tundi ning kaalub vaid 1,3 kilogrammi. Elisa pakub oma M-Interneti 549 paketi korral kliendile Lenovo IdeapadS10 sülearvutit 990 krooniga. Lisaks on Vodafone Huawei K3715 netipulk tasuta, kuna S10-l veel pole sisseehitatud 3G modemit (S10E-l ehk uuemal mudelil juba on) ning Elisa M-internet 349 paketi saab ka tasuta.

Mõned stiilinäited:

Kanepi.

 

Kihnu.

 

Urvaste.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.