Tehnilise Järelevalve Amet mõõtis Tallinnas mobiilse internetiteenuse andmesidekiirust

Mobiilsidevõrkude ja tehnoloogia kiire areng on mobiilse internetiteenuse andmesidekiirusi kordades suurendanud. Tarbijate hulgas on mobiilne internetiteenus üha suuremat populaarsust võitmas.

Tehnilise Järelevalve Amet korraldas 26.- 28. mail Tallinnas mõõtmised, et tavatarbija jaoks välja selgitada tegelikud internetiteenuse andmesidekiirused. Mõõtmiste eesmärgiks on informeerida tarbijat sõltumatu organisatsiooni poolt sellest, millised on andesidekiirused piirkondades, kus on 3G ja 3,5G võrgu leviala.

Mõõtmiste käigus mõõdeti AS EMT, Elisa Eesti AS ja Tele2 Eesti AS teenuste kiirust, tulemused ei erinenud üksteisest eelnimetatud operaatorite lõikes oluliselt. Mõõtmistulemused näitasid, et kõigi kolme operaatori mobiilsidevõrgud pakuvad Tallinnas tarbijatele head andmesidekiirust ning leviala. Keskmiseks kõigi operaatorite mobiilse internetiteenuse allalaadimiskiiruseks Tallinnas on mõõtmistulemuste põhjal   2173kbit/s ja üleslaadimiskiiruseks 523 kbit/s. Maksimaalseks saavutatud allalaadimiskiiruseks mõõdeti 5710 kbit/s ja üleslaadimiskiiruseks 974 kbit/s.

Kokkuvõtte Tehnilise Järelevalve Ameti poolt korraldatud mobiilse internetiteenuse andmeside mõõtmistest leiate siit

Viide

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.