fbpx Valus kaotus? Sony võib lahkuda mobiiltelefonide ja telerite turult | AM.ee

Valus kaotus? Sony võib lahkuda mobiiltelefonide ja telerite turult

Pealkirjas mainitud valus kaotus tabab pigem tarbijaid kui Sony, sest lahkumine mobiiliturult ennustab sellele korporatsioonile hoopis 25-kordset kasumikasvu: keskendumine kaamerasensoritele ja Playstationile on niivõrd palju kasulikum kui rabelemine Samsungi, Apple´i ja veel mõnede tõusvate Aasia tähtede kõrval mobiilide massiturul olematu kasumi nimel.

Tarbijaile on Xperia seeria kadumine ilmselt valus kaotus, sest eelmisel aastal valisime ka AM-is parimat äritelefoni ja nii žürii kui rahvas arvasid, et Sony Xperia Z3 on parim. Paraku lähevad head telefonid Nokia teed.

2018. aastaks peaks aga Sony Corporationi kasum 25-kordistuma, kui tegeletakse vaid oma kõige kasumlikumate tegevuste - kaamerasensorite ning Playstationitega. Lisaks mängude müük ja striiminguteenused.

Firma tegevjuht Kazuo Hirai ütles eelmisel nädalal Reutersile, et nad ei näe enam erilist kasumikasvu nutitelefonide ja telerite turul. See on tekitanud juba kuus kahjumiaastat viimase seitsme aasta jooksul. Teade võimalikust mobiilide ja telerite tootmisest loobumisest kergitaski kohe Sony aktsiat New Yorgis 1,4 protsenti.

Midagi kindlat siiski veel otsustatud pole, vähemalt avalikult. Sony võib müüa oma mobiilitootmise, nagu seda tegid Nokia ja Ericsson (mis jätsid kasumlikuma tegevuse, näiteks võrguseadmete osa endale). Või nagu IBM, mis müüs oma legendiks saanud äriarvutite tootmise sel ajal veel üsna tundmatule Lenovole ning jätkas serveritega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.