Intel tutvustas tulevikuinternetti - vähem teksti, rohkem pilti

Inteli iga-aastasel uute tehnoloogiate päeval Research@Intel tutvustati neljakümmet uut tehnoloogiat, mille suunas maailm Inteli arendajate arvates asub lähiajal liikuma. Üks oluline osa neist puudutas ka muutuvat Internetti.

Need nelikümmend suunda jagunevad põhimõtteliselt erinevateks ökotehnoloogiateks (vähem energiatarvet, rohelisem tootmine), internetitehnoloogiateks (3D Internet jms), äri-IT rakendusteks (vähema vaevaga rohkem kasumit) ja traadita andmesidelahendusteks (kaugemale, kiiremini).

Tuleviku-internet olevat Inteli arendajate arvates suhteliselt vähese tekstiga (kes ikka viitsib netist pikki tekste lugeda), kolmemõõtmeline ja paksult graafikat täis. Selle toetamiseks on Intelil valmimas ka hulk mobiilsete seadmete protsessoreid.

Näiteks reisija saab tuleviku-internetis jalutada kolmemõõtmelises hotellimaketis, enne kui sinna toa broneerib, kolab läbi ka virtuaalselt esitletud ruumilised vaatamisväärsused ümbruskonnas ning võib visata pilgu ka teatrisse või lähedalasuvasse restorani. Rääkimata arvutimängudest, mis kolivad veelgi sügavamalt virtuaalmaailma (pildil).

Vt lähemalt Inteli blogist: http://blogs.intel.com/research/2009/06/.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.