fbpx Üks Lumia vana trikk, mille Apple nüüd uude iPhone´i pani | AM.ee

Üks Lumia vana trikk, mille Apple nüüd uude iPhone´i pani

Microsoft Lumia 640 XL aastase testi sügiseses blogisissekandes tasub meenutada üht 2014. aasta kevadel Nokia poolt esitletud uut omadust, mis nüüd, 2015. aasta septembri lõpus ka IOS-i kasutajatele elevust on tekitanud, kuna see on uutes Apple´i telefonides iPhone 6s ja 6s Plus.

Apple nimetab seda omadust "Live Photos" nimega, Nokial oli samasugune funktsioon nimetusega "Live Images".

Nii reklaamis 2014. aasta aprillis uut võimalust Nokia:

...ja nii nüüd Macrumors:

Microsofti nime kandvates Lumia telefonides näeb Live Images praegu välja nii: teed kaameraga pildi, nagu ikka. Pärast kaamera äpp´is pilte sirvides mängitakse esimesel hetkel pildi animatsioon ekraanil maha. Seda saab edasi saata Nokia ja Microsofti äppidesse, kuid väga palju rakendusi väljaspool telefoni sellel miniklipil pole. Facebooki ja Instagrami lähevad ikka ainult paigalseisvad pildid.

Kuid tegelikult on iga pildiga telefoni salvestatud ka väikesed MP4 failid. Need saab kätte, ühendades telefoni USB kaabli abil oma arvutiga. Kaamera fotode kataloogis on failinimed kujul WP(kuupäev-kellaaeg).mp4.thm. Kopeeri need oma arvutisse, kustuta laiend .thm ja saadki neid mängida kui tavalisi MP4 videoklippe. Kui aga tahad näiteks veebi riputada või veel mugavamalt vaadata, konverdi animeeritud GIF-ideks näiteks siin.

Paar näidet Lumia 640 XL-iga tehtud Live Images´ist (suurust on online konverter pisut vähendanud):

"Valgus kõnnib Kadriorus"

Nii et kui tahad teada, kuidas Apple´i Live Photos võiks uutes iPhone 6S-ides välja näha, siis küsi mõne oma Lumiaga sõbra käest, ta näitab oma telefonist Live Images´i.

...ja nagu Facebookis õiglaselt tähelepanu juhiti, on veel varem millegi sellisega hakkama saanud HTC, mille äpp Zoe teeb ka kolmesekundlisi "liikuvaid pilte". Nii et uus on ikka hästiunustatud vana.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.