Kartograafiafirma EOMAP saavutas edu Taani keskkonnaministeeriumi hankel

Kartograafia- ja maamõõdufirma AS EOMAP valiti Taani Kuningriigi keskkonnaministeeriumi korraldatud hankel kolme ettevõtte sekka, kes saavad hakata tegema Sjaellandi regioonis kartograafiatöid. Hanke maht on 18 miljonit Taani krooni.

Taani keskkonnaministeeriumi juures tegutsev kartograafiateenistus Kort & Matrikelstyrelsen korraldas üle-Euroopalise hanke, millega soovitakse kaasajastada 16 Sjaellandi regiooni omavalitsuste kaardiandmeid. Hange sisaldas aeropildistamist, ortofotode koostamist ja fotodelt saadud kaardiandmete digitaliseerimist.

Taani Kuningriigi hankes osalemine oli EOMAP Geodata ASi juhatuse liikme Indrek Hirvlaane sõnul teostatav seetõttu, et pakkumise sai teha inglise keeles. "Hankel osalemine andis meile kindluse, et Eesti firma saab tööd ka väljastpoolt, soovitame kõigil teistel ettevõtetel vaadata hankeinfot aadressilt ted.europa.eu."

EOMAP pääses hankel koos väga suurte ettevõtete, projekteerimisfirma Cowi ja kartograafiafirma Blominfoga nende kolme sekka, kellega sõlmitakse raamleping ja kellega hakatakse edasiste tööde pärast konkureerima. Edestati omal alal väga tugevaid ettevõtteid Šotimaalt ja Saksast.

Hankel hinnati lisaks pakkumise hinnale ettevõtte tehnilist võimekust nõutud kartograafiatööde teostamiseks, samuti projektimeeskonna võimekust, töö metoodikat, andmete kvaliteedi tagamist ja tööde teostamise tähtaega.

EOMAPil on kuus fotogramm-meetria töökohta, kus töötatakse kahes vahetuses. Seni on tehtud tööd Maa-ametile ja Eesti kohalikele omavalitsustele. Fotogramm-meetria on esemete mõõtmine aerofotode põhjal. Spetsiaalse riist- ja tarkvaraga kuvatakse aerofotodelt arvutiekraanile ruumiline kujutis maapinnast, mis on aluseks kaartide ja plaanide koostamiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.