fbpx "Porgandites" rohem internetti - Elisa lisas Elroni rongide teele tihedamalt 4G-d | AM.ee

"Porgandites" rohem internetti - Elisa lisas Elroni rongide teele tihedamalt 4G-d

Tartusse reisijad teavad, et natuke enne Tartut kipub rongi-Internet ja muu andmeside ka aeg-ajalt ära kaduma. Elisa laiendas aga nüüd 4G interneti leviala Elroni kahel raudteesuunal, tuues sõitjateni kiirema ja kvaliteetsema internetiühenduse, mis katkeb senisest vähem.

Elroni pakutav traadita Internet põhineb 4G SIM-kaartidel ning korraga töötab mitu SIM kaarti vastavates ruuterites. Kiirus on piiratud, et õik kasutajad saaksid mõistliku ühenduse, piiratakse HD-striimide, torrentite jms väga andmemahuka sisu kasutamist.

„Rong on hea ja turvaline liikumisvahend ning sobiv keskkond, kus kooliõpilastel on aega nutiseadmetes õppetöödega ning täiskasvanutel tööasjadega tegelemiseks,“ tõi Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson välja rongisõidu jooksul kasutatavate nutiseadmete kasutusmugavusi.

Et internetiühendus saaks rongiga liiklejale veelgi sujuvamaks täiendas Elisa 4G levi Viljandi ja Tartu rongiliinide kõrvale jäävates tugijaamades. „Elroni rongides on tarbijal kasutada WiFi lahendus, mis kasutab oma tööks Elisa tugijaamade signaale väljaspool ronge asuvatest mastidest. Suures ulatuses oli Tallinn-Viljandi ja Tallinn–Tartu sõidusuundadel 4G internet juba olemas, nüüd ehitasime selle veel tihedamaks,“ rääkis Andrus Kaarelson.

Kaarelson täpsustas, et WiFi- ühendust saavad Elroni rongides kasutada kõikide operaatorite  kliendid. „Piisab sellest, kui kasutajal on olemas WiFi võimeline seade,“ lisas Elisa võrgujuht.

FOTO: (CC) TIBUKONN / WIKIPEDIA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.