Tallinnas avati testimiseks neljas 3,5G mobiilsidevõrk - Tallinn Mobile 3G

Eile avati Tallinnas neljas 3,5G põlvkonna kiire testandmesidevõrk. Selle väljaehitajaks on ProGroup Holding, mis opereerib mobiili- ja telekomiturul kaubamärgi Bravocom all.

Uue võrgu erinevuseks teistest on maksustamine. Võrgusisesed kõned ja SMSid on tasuta, osta saab kindel arv päevi kehtiva "kõnekaardi". Kõnedeks teistesse võrkudesse tuleb laadida kõneaega, milleks saab osta kolme väärtusega ja kehtivisajaga laadimiskaarte.

Allalaadimiskiiruseks on võrgus HSDP tehnoloogia võimaldatav 14 Mbit/s, mõistlikuks kasutamiseks peavad Tallinn Mobile´i pakkujad 390-kroonise 30 päeva kaardiga kuni 4 GB kuus (teistel operaatoritel on piir seatud 3 GB peale).

Võrk levib seni vaid Tallinnas, stardipaketis saab kaasa kaks SIM kaarti, teise võib kinkida sõbrale.

ProGroup Holdingu juhatuse liikme Jaak Lippmaa sõnul keskendub „Tallinn Mobile 3G“ (www.tm3g.ee) vaid kolmanda põlvkonna mobiilsideteenustele, mille käegakatsutavad hüved on jäänud paljudele Eesti mobiilikasutajatele ebaselgeks. „Tallinn Mobile 3G“ pakub klientidele võrgusiseseid videokõnesid, võrgusiseseid tavakõnesid ning SMSe ja MMSe täiesti tasuta.“

„Tallinn Mobile 3G“ kõnekaardi ostnud saavad kasutada mobiiliinternetti allalaadimiskiirusega kuni 14,4 megabitti sekundis, mis on kiirem paljudest kodustest internetiühendustest. Esimese mobiil-tv teenusena on Tallinn Mobile´i võrgus testperioodil nähtav kodumaine muusikakanal Seitse, peagi on oodata uute teenuste lisandumist.

ProGroup Holdingu juhatuse liige Jaak Lippmaa kutsus mobiilikasutajaid üles uut 3,5G mobiilivõrku testima. „Võrgu arendamisel on meile suureks abiks mobiilikasutajatelt saadud tagasiside, mille alusel on meie arendusmeeskond valmis looma klientidele meelepäraseid teenuseid,“ ütles Lippmaa. „Kuna esialgu toimib testimiseks avatud uue põlvkonna mobiilsidevõrk vaid Tallinna piires, siis on ka võrgu nimeks „Tallinn Mobile 3G“. Üle-Eestilise katvuseni ning seejärel uue võrgu ametliku avamiseni kavatseme jõuda lähikuudel.“

Esimese kohana on testimiseks võimalik SIM-kaarte hankida sel nädalal Tallinna Lauluväljakul peetavalt Õllesummerilt.

Stardipaketiga saab tasuta võrgusisesed kõned „Tallinn Mobile“ võrgus, võrgusisesed videokõned „Tallinn Mobile“ võrgus, võrgusisesed SMSid/MMSid „Tallinn Mobile“ võrgus ning 10 rahvusvahelist SMSi mõlemalt SIM-kaardilt. Kõneajakaardid on kolme hinnaga - 10, 15 ja 25 eurot, sisaldades erineval hulgal tasuta teenuseid ja kehtides vastavalt 7, 15 ja 30 päeva.

Tallinne Mobile levialakaart on selline: (www.tm3g.ee lehelt)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.