fbpx Lumia blogi: kas jälle oleme ajaloolise hääbumise tunnistajaks? | AM.ee

Lumia blogi: kas jälle oleme ajaloolise hääbumise tunnistajaks?

Meie eelmine aastane telefonitest Nokia Lumia 635-ga sattus ajaloolisele ajale: Nokia telefonid kadusid, kui Microsoft Soome mobiilitootmise omandas. Nokia tehtud vastupidavad ja kiired Lumia telefonid said nimeks Microsoft Lumia.

Suvel alustasime aastast testi lootuses, et sügisel või hiljemalt aasta lõpus saame kirjeldada, mismoodi telefonide uuendamine Windows 10 peale läheb.

Ja siis sosistati saatuslikust kuupäevast - 11. või mõnedel andmetel 15. jaanuarist, mil Windows 10 uuendus oleks pidanud välja tulema. Praegu on Microsoft Lumia 640 XL ametlikult Windows 8.1 peal ja valitseb halvaendeline vaikus. Siiski, midagi eel halvaendelisemat kui vaikus on õhus. Nimelt tuleb 1. veebruaril välja Microsofti viimane Lumia telefon - 650. Edasi peaks telefone hakkama arendama Surface´i tiim ja ilmselt siis hakkavad müüki ilmuma Surface´i telefonid. Sellega koos kaub viimane Nokia pörand - Lumia seeria. Aga muidugi võivad Surface´id olla veelgi paremad, kes teab. Samas on Microsofti rabistamine mobiiliturul peletanud ära nii paljud partnerid kui kasutajad.

Meie aga testime Windows Phone´i edasi. Ega midagi väga põrutavat raporteerida polegi - telefon on vastupidav, on kaks kukkumist kriimudeta üle elanud. Sammulugeja aga unustab sammude lugemise taustal ära, kui fitness-rakendust piisavalt tihti ei vaata - see on küll natuke kurb. Seega peab alati vaatama vähemalt paar korda päevas, palju juba kõndinud oled - siis tuleb Windowsile meelde su samme edasi lugeda ja läbitud kilomeetreid taustal jälgida. Kasutame, muide, Fitbiti väga mugavat programmi. Töötab hästi ka Fitbiti riistvarata, sest telefoni andurid saavad ka ise hakkama sammude ja jooksu arvestamisega.

Loo alguses on üks Lumiaga tehtud lumepilt. Lumia kaamera on endiselt hea - täiesti üle keskmise digiseebika tasemel, ja veel paremgi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.