Hanguv telefon

Majapidamises on mul kokku juba 3 Androidiga seadet: Samsungi tahvel, HTC One M8 aastast 2014 ja eelmise aasta lõpus müüki tulnud Sony Xperia Z5 Compact, mille aastane test AM-is praegu käib.

Nende kolme seadme peamine erinevus on see, et esimesele kahele tuli varsti juba kaks kuud tagasi uusim Android 6 välja, Sony uuendus lükkub aga ikka edasi.

Kõige suurem ämber näib olevat see, et telefoni suutlikus oma võimsust ära rakendada puudub – see on ka peamine uuenduse ootuse põhjus.

Nimelt täismõõdus Z5, kui see oli Arvutimaailma testis, toimis igati eeskujulikult ning toimetus julgeb seda huvilistele isegi soovitada. Z5 Compact, mis peaks olema sama riistvaraga, kuid väiksema ekraaniga, seevastu nii eeskujulik meie aastases testis pole.

Natukene internetis ringi kolades tundub, et tegu on laiema probleemiga, kui ainult meie telefonis ning on kuulutatud, et oluliselt vanem ja tagasihoidlikumate näitajatega Z3 pidavat töötama isegi nobedamalt.

Üks kasutaja XDA Androidi arendajate foorumist on Z5 Compacti reageerimisajast teinud lühikese video:

Vahepeal tuli update, mis uuendas Sony enda sisemised vigurid ja tundus, nagu telefon oleks ka kiiremaks läinud. Paraku seda rõõmu kauaks ei jätkunud ning tõrked taastusid mõne päevaga.

Sony UK teatas oma Twitteris, et Android 6.0 Marshmallow hakkab liikuma telefonidele 7. märtsil, aga samas on antud lubadusi ennegi. Eks elu näitab.

Seni pakuti andmeside ja appide kinni keeramist, kuid selle hinnaklassi telefonil on tegu workaroundi, mitte lahendusega.

Seevastu on vahepeal aga juba välja reklaamitud Barcelonas toimunud Mobile world congressil Xperia X, mis langeb oma näitajatelt üsna samasse klassi ja on operatsioonisüsteemiga Android 6.0.1.

Liiguvad ka kõlakad Z6 kohta, mille avalikustamist eeldatakse lähikuudel.

Senimaani on hea rahulik liikuda telefoniga, mis tagab elementaarse niiskus/veekindluse praeguste ilmade juures. Sony, olgugi, et ei reklaami suurelt Z5 puhul oma veekindlust või mingeid IP standardeid, on siiski jäänud oma liistude juurde ning näpuga dokumentides järge ajades võib rahulikult kanuuga ja ilma vees käia, ilma et peaks mõtlema, kuidas see mõjub telefonile ja seega rahakotile.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.