fbpx Nädal hiljem: Windows 10 Mobile on peaaegu täitsa hea juba | AM.ee

Nädal hiljem: Windows 10 Mobile on peaaegu täitsa hea juba

Kui esialgu tundus, et Windows 10 Mobile´i installimine läheb üle kivide ja kändude ning kasutamine on samuti vaevarikas, siis nädal hiljem võib olla hoopis optimistlikum. Siiski tahaks soovitada vana Windows Mobile´i telefoni Windows 10 peale uuendajatele mõnda asja.

Esiteks - kui vähegi võimalik, installige oma vanad äppid kõik maha. Vaid väga hädavajalikud jätke, sest suur osa ei pruugi Windows 10 Mobile´is üldse korralikult töötada. Muretseda pole vaja, peale Windowsi uuendamist mobiilis saab oma äpid uuesti installida. Mõned seaded lähevad küll kaotsi, aga mis teha. Vanade äppidega Windows aga võib uuendamisjärgselt põhjustada telefoni nö hangumist, äppide siniseid, musti ja valgeid surmaekraane ning üldist aeglust.

Ekraanikinnisvara reform

Teiseks on mõistlik oma ekraanikinnisvarale teha reform ja paigutada Live Tile´id nii, et seal vajalik info oleks nähtav.

Neljaveerust suurte ikoonide paigutust kasutada on kõige mugavam - nii mahub suuri ja väikeseid ikoone avaekraanile paigutama mõnusalt ja suuremaks maksaks teha kõik meili-ikoonid: neil näidatakse vaheldumisi uusi saabunud kirju. Üldse on Windows 10 Mobile´is palju infot kohe avaekraanil, mis tähendab, et äppe käivitada polegi alati vaja. vaatame, mis meil siin siis on: sõnumid (selle all on nüüd ka Skype´i teated), Facebook Messenger (see lisainfot ei kuva peale lugemata sõnumite arvu), vastamata kõned, meilid, Facebook (see ikoon oleks hea venitada lausa üle kahe veeru, paistab rohkem infot), Fitbit ( suur ikoon näitab ka päevas kulutatud sammude arvu), Yr.no ilus ilmateade oma tuntud headuses, maksab ka eraldada kaks veergu), kalender (kui võimalik, siis ka kaks veergu ekraanikinnisvara). Taxify, Endomondo, LinkedIN, Swarm jt ka kõik kuvavad mingit muutuvat infor, aga nende suurendamine on igaühe enda teha - mis olulisem, see suuremaks.

Midagi siiski ei tööta ka

Windows 10 muutus peale äppide uuesti-installi kiireks, aga miski siiski rikub ilusat töökeskkonda.

Kaasatulnud muusikarakendus Groove Music ei hakanudki normaalselt tööle. Nõuab sisselogimist, aga teatab seejärel, et kahjuks ei toetata praegu meie piirkonnas sisselogimist. Muusikat esitada ei saa. uid loomulikult on poes kümneid muid häid muusikapleiereid.

Naljakas on see, et korraks muutub Windows hispaaniakeelseks, mõnikord jälle hollandikeelseks. vahest on eestikeelne ka.

Kokku jooksis ka LinkedIN, kuid uuesti installides töötab see ilusti. HERE kaardirakendused töötavad, kuigi lubavad juunis pillid kotti panna, kuid Live Tile avaekraanil ei näita midagi. Peab ise pähe õppima, mis selle tühja ruudu alt avaneb.

Uus WiFi lüliti

Esimestel päevadel tundus esialgu ebamugav see omadus, et Windows soovitab kogu aeg WiFi punkte. Menüüst oli soovitus sisse lülitatud, mida saab muidugi ka maha võtta - mis seal ikka, paari päeva pärast tundus see juba päris hea omadus, sest WiFi on telefoni taskus oleku ajal väljas ja avaneb vaid siis, kui ekraanile vaatad - seega akut palju ei kuluta. Kodus, tööl ja sõprade soovitatud kohvikutes lülitub aga andmeside automaatselt WiFi peale ja kuu lõpuks ei saa niimoodi enam oma mobiilse andmeside limiiti liiga vara täis. Kodus ja tööl võib ju rahus WiFi-võrgus surfata ja kiiret 4G-d pole alati vajagi.

Aku - natuke lühem

Aku kestab nüüd natuke vähem, kuid mitte oluliselt. Kui näiteks Windows 8.1-ga oli õhtuks järel ikka üle 30% akust siis Windows 10 jätab 20-25%.

Jõudlus - tasapisi paremaks või samaks?

AnTuTu testitulemus Windows 8.1-ga oli 11 646 punkti, Windows 10-ga 10 938 punkti, nädal hiljem ikka Windows 10-ga 10 923 punkti. Ehk siis eriti pole muutunud midagi, kuigi kasutades tundub, et kõik on stabiilsem ja kiirem. Ju siis ongi. Isegi Skype enam ei sega, sest Windows 8.1-ga tuli see ressurssiõgiv monstrum maha installida, et telefon kiiremaks saada. Nüüd on Skype integreeritud, aga et sellest midagi aeglasem oleks, seda näha pole.

Meilindus mugavamaks, kohati klikke rohkem

Kui varem oli telefonis mitu e-posti programmi (Mail, Gmail), siis nüüd piisab ühest - Outlookist. Sinna alla saab ka oma Gmaili ja Google Appsi kontod panna. Kirja eelvaatest saab nüüd viipega paremale kirja kustutada või viipega vasakule kirja tähtsust seada. Ikka veel kipub see vasakule-paremale viiplemine sassi minema!

Üldiselt on positiivseid asju siiski Windows 10 juures rohkem, mis siis, et siin sai just vigadele keskendutud. Igatahes tagasi enam Windows 8.1 peale minna ei tahaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.