fbpx Kestab rahvusvaheline ICT Week | AM.ee

Kestab rahvusvaheline ICT Week

Järjekorras juba kolmas ICT Week toob taas kokku IKT sektori eksperdid nii Eestist kui välismaalt, et arutleda uusimate suundade üle info- ja kommunikatsiooni-tehnoloogias. Teemanädala raames toimuvad 27. maist kuni 3. juunini Tallinnas ja Tartus mitmed üritused, kus oma ala spetsialistid arutlevad tulevikulahenduste üle.

Nädala avaürituseks oli 27. mail toimuv Nordic Digital Day, mis võttis tähelepanu alla andmete turvalise käitlemise ja nende analüüsi uute e-teenuste arendamisel ning poliitika kujundamisel. Üritusel võtavad sõna mitmed tunnustatud eksperdid nagu Gertrud Ingestad Euroopa Komisjoni DG DIGIT Informaatika peadirektoraadist, endine Ungari tervishoiuminister Miklós Szócska ning lisaks mitmed asjatundjad Skandinaaviast ja Eestist.

Samal päeval sai Tartus alguse Garage48 SpaceTech, mille eesmärk on jõuda 48 tunni jooksul ideest prototüübini kosmosetehnoloogiate edendamiseks ja võimaluste tutvustamiseks. Avapäeva lõpetas avapidu Rock Cafe’s, mis kannab nime RockIT ja kus lava vallutavad Eesti tuntuimate IT-firmade bändid.

Esmaspäeval, 30. mail leiab aset ITEE Center of Excellence in Digital Connected Economy seminar, kus ITEE digitaalselt võrgustunud majanduse tippkeskuses tehtavast teadustööst ning selle mõjust Eesti majandusele. Samuti antakse ülevaade sellest, kuidas tippkeskuse innovatsioonimudel tugevdab koostööd ettevõtete ja ülikoolide vahel ning loob uusi tehnoloogiaid.

Esmaspäeval saab veel alguse Tallinna e-valitsemise konverents, kus 40 riigi eksperdid arutlevad, milline mõju on e-riigil majandusele ja ühiskonnale tervikuna ning millised väljakutsed seisavad riikide ees, kes plaanivad astuda jõulise sammu e-riigi suunas.

Teisipäeval, 31. mail algab Kultuurikatlas Põhja-Euroopa üks suurimaid tehnoloogiakonverentse Latitude59, kuhu saabub ligi 1500 osalejat üle maailma. Konverents on kahepäevane, mille käigus astub lavale ligi 70 silmapaistvat esinejat, et arutleda asjade interneti, virtuaalse riigi, tehisintellekti ja virtuaalreaalsuse teemadel ning üheskoos mõelda, kuidas ehitada paremaid ja tugevamaid tehnoloogiaettevõtteid. Konverentsi avavad Tim Draper (DFJ), Yorki hertsog prints Andrew (Pitch@Palace) ja Taavi Rõivas, kes Sten Tamkivi (Teleport) modereerimisel räägivad sellest, kuidas erinevad riigid saavad enda juurde talente meelitada. Konverents lõpeb traditsiooniks saanud startuppide mõõduvõtuga, mida sel aastal korraldavad üheskoos Pitch@Palace, Latitude59 ja Startup Wise Guys. Latitude59 demoalal demonstreerivad oma valmivaid või valmis tooteid ja teenuseid ligi 50 tehnoloogiaettevõtet.

ICT Week pöördub tagasi Tartusse kolmapäeval, 1. juunil, kui Sadamateatris toimub rahvusvaheline targa linna konverents, mis räägib targa linnakeskkonna kujundamisest linnakodanikule. Konverentsi “Smart City for the Citizens” ettekanded keskenduvad Euroopa linnade parimate praktikate tutvustamisele – näiteks saavad osalejad hea ülevaate Helsingis toimivast intelligentsest transpordisüsteemist ning targa linna turundamise nippidest Eindhoveni näitel.

Nädal jätkub 2. juunil Tallinnas toimuva Industry 4.0 konverentsiga, mis toob kokku Saksamaa ja Eesti tööstuse ning IKT-sektori esindajad ning keskendub „asjade interneti“ praktilistele näidetele. Kuulajatele antakse parimad praktikad ja näited sellistelt oma ala tipptegijatelt nagu Festo, ABB ja Siemens.

Üritustesarja lõpetab samuti 2. juunil algav kahepäevane Green IT seminar, mis tutvustab Norra ja Eesti koostöös valminud keskkonnasäästlikke IT-lahendusi e-tervise, transpordi ja energiahalduse valdkonnas. Seminari fookuses on partnerlus Eesti ja Norra vahel, samuti räägitakse IT-äri finantseerimisvõimalustest. Päeva peaesinejaks on üks IT-sektori säravamaid liidreid, Innovation Norway juht Anita Krohn Traaseth.

Lisaks on enne nädala ametlikku algust, 26. mail toimumas VUNK kiirendiprogrammi tutvustus, kuhu oodatakse kõiki ettevõtlikke ja startuplusest huvitunud inimesi, et lisaks rääkida mobiilitrendidest, kuulata head muusikat ja vahetada kontakte.

Samal päeval leiab Nordic Hotel Forumis aset konverents “IT Law Conference on Legal Technology”, kus juttu tuleb peamiselt õiguse ja IT koostoimimise võimalustest ning üha suurenevast hulgast tehnoloogiatest, millel võib olla õigusvaldkonnale ja juristiametile märkimisväärne mõju. Kõnelejatena astuvad üles õiguskantsler, advokatuuri esimees, IT-firmade ja ülikoolide esindajad ning õigusteadlased.

Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel toimuv ICT Week 2016 on piirkonna üks tähtsamaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teemanädalaid, mille keskmes on e-valitsemine ja e-residentsus, roheline IT, nutitööstus, finantstehnoloogia, riistvara areng ja muud teemad. Rohkem informatsiooni www.ictweek.eu  ja www.facebook.com/EstonianICTWeek

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.