4K HDR mobiilis: Sony uus telefon Xperia XZ Premium tuleb parimate nutitelerite ekraaniga

Sony vahepeal sörgib rahulikult keskmiste seas, siis mõnikord teeb suure hüppe ette. Järgmine tipptelefon Sony Xperia XZ Premium tuleb sama kvaliteediga ekraaniga, kui parimad poes müüdavad telerid: 4K HDR resolutsiooniga.

HDR on üldse esimest korda mobiiliekraanils. See on tehnoloogia, mis näitab musta sügavtumedalt ja valget ülieredalt, kuvades ka kõik vahepeale jäävad toonid täpsemalt, kui senised tavalised ekraanid. Pilt on nagu elu ise. Sony uued Bravia telerid on samuti 4K HDR pildiga ja kui selline kirgas pilt on ka mobiilis, siis lisaks videotele annab see võimaluse mängegi mängida väga selge ja hea pildiga.

Kuid lisaks ekraanile tahab Sony uus telefon püstitada rekordeid ka kaameraga. Selle üliaegluubis režiim filmib 960 kaadrit sekundis, nii et üles võtta saab ka peaaegu laboratoorseid sündmusi - kasvõi püssikuuli lendu või õhupalli lõhkemist. Iga päev pole seda enamusel inimestel vaja, kuid müügiargumendina on 960 kaadrit sekundis hea - Sony saab niimoodi palju rohkem telefone müüdud.

Kaamera alustab kaadrite puhverdamist vaikselt juba enne päästikule vajutamist - nii võib saada pildile ootamatuid sündmusi, mis päästikule vajutades on juba möödunud. Snapdragon 835 protsessor on tippude tipp. 4 GB mälu, IP68 vee- ja tolmukindlus. Sony Xperia XZ Premium on täiustatud iseõppimise funktisoone. Muidugi oskab Sony endiselt, nagu eelmine XZ akut laadida vastavalt kasutaja käitumisele: viimane lõpp laetakse alles vahetult enne hommikust ärkamist, mis aitab aku eluiga pikendada.

Muud olulised tehnilised näitajad on ka head, kuid palju see kõik maksma hakkab, seda ei tea:
SIM: Dual SIM, Nano SIM pesa
Mälu: 4 GB RAM, 64 GB (Single SIM) / 64 GB (Dual SIM) UFS
Kaal: 195 g
Mõõtmed: 156 x 77 x 7,9 mm
Ekraan: 5.5'' 4K HDR, sRGB 138%
Kaamera: 19 MP Motion Eye Camera, 1/2.3” Exmor RS™ sensor, 960 fps aegluubis videod, ennetav pildistamine jm
Protsessor: Qualcomm Snapdragon 835

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.