Homme kella viiest tuleb müügile Apple´i Snow Leopard

Mac OS® X v10.6 Snow Leopard™ operatsioonisüsteem tuleb müüki reedel, 28. augustil Apple’i kauplustes ja edasimüüjate juures. Müük algab reedel kell 17.00 kohaliku aja järgi Apple Premium Resellers kauplustes ehk Eestis iDeali ja iDreami kauplustes ning IM Arvutites.

Snow Leopard on ehitatud OS X põhjal sadade parendustega, uue tuumatehnoloogiaga ja Microsoft Exchange´i toega. Snow Leopardi operatsioonisüsteemi litsents tuleb senise Mac OS X Leopardi kasutajatele kätte uuendusena 469 krooni eest.

Snow Leopardis uuendati 90% senisest Mac OS Xist. Kasutajad märkavad uuendusi näiteks paremas Finderis, Mailis, mis laeb kirju poole kiiremini, Time Machine ´is, mis on kuni 80% kiirem esialgsest varundamisest, QuickTime X ümberdisainitud pleieris, mis lubab lihtsamalt vaadata, salvestada, muuta ja jagada videosid ning 64-bitises Safari 4 veebibrauseris, mis on kuni 50% kiirem ja stabiilsem. Snow Leopard operatsioonisüsteem on poole väiksem eelmisest versioonist ning vabastab 7 GB kettaruumi.

Esmakordselt toetab Snow Leoppard ka 64-bitiseid protsessoreid ja rakendusi, mille hulka kuuluvad Finder, iCal, iChat, Mail ja Safari 4. Opsüsteem toetab endiselt ka 32-bitiseid rakendusi. Grand Central Dispatch (GCD) annab arendajatele uue võimaluse kirjutamaks rakendusi kasutades ära multicore protsessorite eeliseid. OpenCL avatud koodiga standard lubab arendajatele kasutada graafikatöötluse võimsust tavarakenduste juures.

Snow Leopard on ainuke opretsioonisüsteem, millel on sisseehitatud Microsoft Exchange Server 2007 tugi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.