fbpx Eestist Euroopasse helistamine muutub kordades odavamaks | AM.ee

Eestist Euroopasse helistamine muutub kordades odavamaks

15. maist 2019 hakkab kehtima uus regulatsioon, mille tulemusel muutuvad kõigi sideoperaatorite klientidele nii mobiil- kui lauatelefoniga helistamise ja tekstsõnumite hinnad Eestist Euroopa Liidu riikidesse praegusega võrreldes mitu korda soodsamaks.

Alates 15. maist maksab kõneminut eraisikutele Euroopa riigi numbrile helistades kuni 0,228 eurot ning lühisõnumi hind on maksimaalselt 0,072 eurot.

Tele2 müügidirektori Aare Uusjärve sõnul kehtisid ametlikult reguleeritud piirhinnad seni Euroopast Eestisse helistamisel, aga nüüd muutub ka Eestist välja helistamine ühtselt soodsamaks.

Kui seni võisid Euroopa riikidesse helistamise tasud erineda maade lõikes mitu korda, siis üsna kohe ühtlustuvad need kõigi operaatorite jaoks sarnasele tasemele. Kuigi ametlik regulatsioon puudutab ainult eraisikuid, otsustas Tele2 langetada ise hinnad samale tasemele ka äriklientidel, ütles Uusjärv.

“Operaatorid küll kaotavad ühe sissetulekuallika, aga suures plaanis teeb see hinnad läbipaistvamaks ning inimesed hakkavad teenuseid kahtluseta rohkem tarbima. Omalt poolt teeme veel lisasoodustuse ning lisame oma populaarsetesse pakettidesse Vabadus 8, Vabadus 100, Piiramatu Vabadus 100, Äri Põhjamaades 30, Piiramatu Äri Põhjamaades ja Piiramatu Äri Euroopas lisaks tasuta 100 minutit Eestist ELi numbritele helistamiseks,” ütles Uusjärv.

Regulatsioon ja uued hinnad kehtivad nii Eesti kui teistele Euroopa Liidu sideoperaatoritele järgmised viis aastat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.