Microsoft Eesti arendab tehnoloogiakommuuni Eneta

Reedel käivitas Microsoft Eesti kommuuniportaali Eneta.ee, kus saab suhelda teiste Microsofti arendajatega ning lugeda värsket informatsiooni Microsofti tehnoloogiate kohta.
 
Eneta eesmärk on koondada tehnoloogialane info, inimesed ja ettevõtted kokku ning pakkuda veebipõhist platvormi suhtlemiseks ja teadmiste jagamiseks. Näiteks koondab portaal Microsofti tehnoloogiatel põhinevaid lahendusi pakkuvad Eesti IT-firmad.
 
Enetas ilmuvad Microsofti käsitlevad uudised, mis pärinevad portaali kasutajatelt ja eestikeelsete tehnoloogiaalaste blogide autoritelt. „Tegutseme peamiselt Windowsi platvormil ja seda kajastame ka oma blogis. Eneta portaali kaudu jõuavad blogipostitused otse Microsofti tehnoloogia kasutajateni,“ kirjeldas portaaliga liitumise põhjuseid populaarse „DT blogi“ omanik Gunnar Peipman. „See on hea koht püsilugejate juurdeleidmiseks,“ lisas Peipman.
 
Portaali foorumis saavad kõik kasutajad arutleda tehnoloogiaalastel teemadel ja esitada muid Microsoftiga seotud küsimusi. Vastuseid aitavad leida nii Microsofti töötajad, tehnilise toe spetsialistid kui ka paljud teised tehnoloogiaspetsialistid ja -eksperdid.
Portaali on ühtlasi koondatud eestikeelsed õppematerjalid ja videojuhendid, mille abil saavad kõik huvilised õppida internetirakenduste arendust ja veebidisaini.
 
Kogu portaalis leiduvat infot saab lugeda ilma sisse logimata. Sisu lisamiseks, kommenteerimiseks ja näiteks foorumis kaasalöömiseks on vaja kasutajaks registreerida, mis käib läbi Windows Live ID konto. Samal kasutajakontol põhineb ka näiteks Windows Live Messenger (MSN) teenus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.